Ryzen 5 5600 - 6700XT sistem ETS 2'de 60 FPS veriyor

Evet daha 1 yıl olmadı Windows 11 kullanıyorum Pro. Hiç ellemedim ancak AMD ekran kartım ve Windows güncellemelerim tam.

İlk sistemi aldığımda gelen Windows'un içine oyunları falan kurdum ve bir denedim. Valorant'ta inanılmaz FPS düşmesi ve 100 FPS falan alıyorum.(sistemim seninkiyle aynı.)
Daha sonra kendim Windows'u baştan kurdum ve Windows 11 yaptım. Şu an dropsuz 300 400fpslerdeyim.
Hiç formatlamadıysan bence bir dene.
Extra olarak AMD Adrenalin'e içinde selamünaleyküm. M diye bir ayar var. Onu açarsan FPS'te artış olacaktır. Hiçbir zararı yoktur. Açılmıyor derse BIOS'tan bir ayar açman gerek YouTube'da videoları mevcut. Onun dışında ben AMD ayarlarını default olarak kullanıyorum. Oradaki ayarları değiştirince görüntü kaybı çok oluyor sevemedim.

Eki Görüntüle 2116132

Bendeki durum bu şekilde. Sen de Vsync açık olabilir.
Durduk yere saçma sapan b*n yedim tekrardan. Görüntüler bu şekilde. Türkiye haritası. Oyuncuyusbizin yaptığı bu haritadan çıkıp başka ülkelerde tekrar denerim. Bir öncekine göre droplar düzelmiş durumda. Ayarlar en yüksekte, düzeltilen ayar yok ölçekleme %200.

İlk sistemi aldığımda gelen Windows'un içine oyunları falan kurdum ve bir denedim. Valorant'ta inanılmaz FPS düşmesi ve 100 FPS falan alıyorum.(sistemim seninkiyle aynı.)
Daha sonra kendim Windows'u baştan kurdum ve Windows 11 yaptım. Şu an dropsuz 300 400fpslerdeyim.
Hiç formatlamadıysan bence bir dene.
Extra olarak AMD Adrenalin'e içinde selamünaleyküm. M diye bir ayar var. Onu açarsan FPS'te artış olacaktır. Hiçbir zararı yoktur. Açılmıyor derse BIOS'tan bir ayar açman gerek YouTube'da videoları mevcut. Onun dışında ben AMD ayarlarını default olarak kullanıyorum. Oradaki ayarları değiştirince görüntü kaybı çok oluyor sevemedim.
Dostum yazdığın şeyi anlamadım. Aleyküm selam :D

Ölçekleme ayarı da çok yüksekteyse %200'de falan kullanın. 4K için 6700 yetersiz olur.
Yaptım başarılı sonuç teşekkürler

Dosya Ekleri

• IMG_20240214_180102_553.jpg
    IMG_20240214_180102_553.jpg
    139,1 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20240214_180114_142.jpg
    IMG_20240214_180114_142.jpg
    123 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Durduk yere saçma sapan b*n yedim tekrardan. Görüntüler bu şekilde. Türkiye haritası. Oyuncuyusbizin yaptığı bu haritadan çıkıp başka ülkelerde tekrar denerim. Bir öncekine göre droplar düzelmiş durumda. Ayarlar en yüksekte, düzeltilen ayar yok ölçekleme %200.

Çözünürlüğü 2K yapıp ölçeklendirmeyi de 4K'ya çekmek haliyle 6700'e fazla.

S.A.M diye bir ayar var :D :D Düzelte basınca S.A olarak algılamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı