Ryzen 5 5600 82 dereceye çıkıyor

odtuluotistik

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600---Asus Tuf A520-PLUS----MSI MECH 2X RX 6700 XT---INTEL 512GB SSD---8X2 RAM---OMNI 32" 165HZ 1ms
Meslek
Öğrenci
RAM
16gb 3200MHz hxozl
SSD veya HDD modeli
Intel SSDPEKNW512GZL 512GB
Ekran kartı
MSI MECH2X RX 6700 XT
Anakart
asus tuf gaming a520-m plus
İşlemci
RYZEN 5 5600
Daha yeni aldım sistemi. İşlemcı sıcaklığı normaldir büyük ihtimalle stok fan var, ekran kartının niye az kullanıldığını çözemedim bir de oyunda falan menüde iken coil whine sesine benzer bir ses geliyor. Oyunda menü değiştirince o ses tizleşiyor veya kalınlaşıyor. Sebebi nedir? Son olarak bu sol üstte kullanımın gözüktüğü uygulamanın adı ne idi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-23 005122.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-23 005122.png
    334,2 KB · Görüntüleme: 4.278
  • Ekran görüntüsü 2023-07-23 004739.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-23 004739.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 317
  • Ekran görüntüsü 2023-07-23 005110.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-23 005110.png
    385,3 KB · Görüntüleme: 332
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda Ryzen 5 2600 kullanıyorum ama satılıkta Ryzen 5 5600 almak için stok soğutucu ile 70 derece kışın görüyordu ama kule tipi soğutucu ile 18 20 derece artık soğuk çalışıyor stok soğutucu başarısız.

Daha yeni aldım sistemi. İşlemcı sıcaklığı normaldir büyük ihtimalle stok fan var, ekran kartının niye az kullanıldığını çözemedim bir de oyunda falan menüde iken coil whine sesine benzer bir ses geliyor. Oyunda menü değiştirince o ses tizleşiyor veya kalınlaşıyor. Sebebi nedir? Son olarak bu sol üstte kullanımın gözüktüğü uygulamanın adı ne idi?

Bu sıcaklarda kasanın kapağını açıp oynuyorum. Bir test edeyim dedim 70 dereceyi geçmeyen RX6600 kasa kapağı kapalı iken 80 85 derecelere ulaşıyor hava akımı falan sıkıntılı oluyor SSD 75 derece vs oluyor. Kasanın kapağı açık kullanırsanız bir ihtimal sıcaklık değerleri düşer. Kasanın kapağını açıp kullandığımda değerler normale düşüyor.

Aynı işlemci bende de vardı 2 hafta öncesine kadar stok canla kullanıyordum ve yük altında 72 dereceyi geçmiyordu şimdi Game Booster TITAN240 Rainbow aldım 50 dereceyi geçmiyor.

5600 bende de var ben Snowman T6 Ultra tercih ettim 85 derecelerden Max 60- 65 derece oldu geçenki deli yaz sıcağında Full yük altında 65'i geçmedi gayet yeterli bir soğutucu öneririm. 65 W TDP değerinden ve 32 MB L3 ön bellekten dolayı kronik ısınıyor. Alacaksanız kasanızın iç hacmini ölçün. Sığar mı diye.

Kral aynı işlemci bende de var stok soğutucu ile olacak iş değil gerçekten çok isindiriyor ben SE 214 XT kule tipi soğutucu aldım 60 derece filan görüyorum CS:GO'da ek olarak coil wohine sesi bende de var nasıl düzelir ya da duzelme şansı var mı bende bilmiyorum.

Kral aynı işlemci bende de var stok soğutucu ile olacak iş değil gerçekten çok isindiriyor ben SE 214 XT kule tipi soğutucu aldım 60 derece filan görüyorum CS:GO'da ek olarak coil wohine sesi bende de var nasıl düzelir ya da duzelme şansı var mı bende bilmiyorum.

Cw sesi düzelmez takmayın kafaya çok çıkmıyorsa. Benim PSU'da da var rahatsız edecek seviyede değil bir de fanların sesinden duyulmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı