Ryzen 5 5600 96 dereceye ulaşıyor

enesylmzz3

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu : AMD R5 5600
Gpu : PNY Geforce RTX 3060 12 GB
Anakart : Asus prime b450m-k II
Ram : 16 GB HİKVİSİON 3200 MHz
Kasa : Frisby FC-9280 g 4 fanlı 500W
Merhaba, yaklaşık 1.5 hafta önce yeni bir sistem aldım. Sistemimde AMD Ryzen 5 5600 kullanıyorum fakat bilgisayarım açıldığı andan itibaren sıcaklığı 80-94 arası geziyor ne bir oyun açık ne başka bir şey stok fan takılı oyunlarda 96 97 CPU görüyor fan tam hızda çalışmasına rağmen düşmüyor. Şu an boşta olmasına rağmen bile 83 altına düşmüyor sıcaklık. Toplama düzgün BIOS yeni güncellendi Windows 10. Stok fanla bu kadar ısınması hiçbir şey yapmıyorken bile 80-93 arası gezmesi normal mi?

Aynı durumu ben de yaşadım. İşlemcim 102 dereceleri buluyordu. Anakarrım eski olduğu için bende plastik ayaklar var onlar kırıldığı için tam soğutucu oturmamıştı. Ayrıca termal macun yenilemesi yaptım. Şimdi normal seyrinde devam ediyor. Muhtemelen sizin soğutucu ile ilgili bir probleminiz var soğutucunuzu sıkıca yerleştirin o da olmadı termal macun sürün. Ayrıca o derecelerin kasa hava akışıyla alakası olduğunu düşünmüyorum. Kesinlikle bu iki sorundan biri olmalı.

Eğer değerlerin doğruluğundan şüpheleniyorsanız ki bence bu durum olabilir en sıcak olduğu anda korona zamanından kalan bu ısı ölçerle sıcaklığı ölçmeye çalışın. Uzaklığa bağlı olarak illa değişiklik gösterecektir fakat bahsedilen dereceler çok yüksek illa ki farklı olscaktır

Geri
Yukarı