Ryzen 5 5600 96 dereceye ulaşıyor

enesylmzz3

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu : AMD R5 5600
Gpu : PNY Geforce RTX 3060 12 GB
Anakart : Asus prime b450m-k II
Ram : 16 GB HİKVİSİON 3200 MHz
Kasa : Frisby FC-9280 g 4 fanlı 500W
Merhaba, yaklaşık 1.5 hafta önce yeni bir sistem aldım. Sistemimde AMD Ryzen 5 5600 kullanıyorum fakat bilgisayarım açıldığı andan itibaren sıcaklığı 80-94 arası geziyor ne bir oyun açık ne başka bir şey stok fan takılı oyunlarda 96 97 CPU görüyor fan tam hızda çalışmasına rağmen düşmüyor. Şu an boşta olmasına rağmen bile 83 altına düşmüyor sıcaklık. Toplama düzgün BIOS yeni güncellendi Windows 10. Stok fanla bu kadar ısınması hiçbir şey yapmıyorken bile 80-93 arası gezmesi normal mi?

Kesinlikle normal değil. Soğutucu oturmamış olabilir kontrol edin.

Boşta bu kadar ısınması bir sorun var demektir. Soğutucu montajını gözden geçirin tekrar eğer stok soğutucu altındaki gelen macun kurmuşsa onu değiştirmeni tavsiye ederim uzun süre kalınca kuruyabiliyor yeni macun sürüp denemelisin.

Sogutucuya bakin belki yerine tam oturtmamis olabilirsiniz.
Kasa bana montajlı geldi kontrol etmedim arkadaşlarımda oturmamış dedi kontrol etmedim ondan kaynaklı olduğunu düşünmediğim için

Boşta bu kadar ısınması bir sorun var demektir. Soğutucu montajını gözden geçirin tekrar eğer stok soğutucu altındaki gelen macun kurmuşsa onu değiştirmeni tavsiye ederim uzun süre kalınca kuruyabiliyor yeni macun sürüp denemelisin.

Yeni topladım hemen hemen 5 gündür kullanıyorum bu kadar hızlı kuruyabilir mi?

Geri
Yukarı