Ryzen 5 5600 için soğutucu önerisi

GameGaraj aquaris kasa modeli. Kasanın özelliklerini ben bulamadığım için derinlik ölçüsü veremedim
1588938521909.png

160mm gözüküyor.

CPB'yi kapatırsak bir zararı olur mu hocam?

Core Performance Boost diye geçiyor Turbo frekansa ulaşamazsın Ryzen 5 5500 de 4.4 GHz galiba Turbo frekans onu kapatıp BIOS'tan kendi elinde Volt değeri girip frekansı sürekli 4 yapabilirsin ben öyle yaptım şahsen undervolt yapıp frekansı Turbo'ya çektim.

1678815525776.png

1678815534343.png

89 derecelerden boşta 56'lara yükte 72'lere düştü en azından benim işime yaradı soğutucu alınca geri açar mıyım o ayarı bilmiyorum BIOS'la uğraşamam diyorsan soğutucu al geç.

Core Performance Boost diye geçiyor Turbo frekansa ulaşamazsın Ryzen 5 5500 de 4.4 GHz galiba Turbo frekans onu kapatıp BIOS'tan kendi elinde Volt değeri girip frekansı sürekli 4 yapabilirsin ben öyle yaptım şahsen undervolt yapıp frekansı Turbo'ya çektim.

Eki Görüntüle 1701463

Eki Görüntüle 1701464

89 derecelerden boşta 56'lara yükte 72'lere düştü en azından benim işime yaradı soğutucu alınca geri açar mıyım o ayarı bilmiyorum BIOS'la uğraşamam diyorsan soğutucu al geç.
soğutucu daha zor benim için, ekran kartı demonte şekilde gelmişti onu bile anlayıp takmak yarım saatimi aldı :D

soğutucu daha zor benim için, ekran kartı demonte şekilde gelmişti onu bile anlayıp takmak yarım saatimi aldı :D
Bunu deneyebilirsiniz soğutucu alana kadar.
Ryzen Master indirin. Açılan ilk ekranda sağ taraftan Per Core seçip Curve Optimizer basın. 1 saat boyunca test yapacak, sistem kendini yeniden başlatırsa Ryzen Master'i açmalısınız.

Bu şekilde 5-10 derece düşüyor. Daha fazla da düşebilir.

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. 5600G için overclock yapılacağını da düşünerek 500-800 TL arasında kule tipi soğutucu önerir misiniz? Anakart B550M DS3H, kasa ise Deepcool CC560.

Eki Görüntüle 1701463

Eki Görüntüle 1701464

hocam birde benim görev yöneticimde çalışma zamanı neden 7 gün 20 saat bilmem kaç dakika. Bilgisayarı bi kaç saat önce açtım oysaki. Bilgisayarı kapatsam bile anakartımdan sarı bir ışık geliyor onunla alakalı olabilir mi ?

Geri
Yukarı