Elektronik Ryzen 5 5600 - RTX 4060 Sistem 18.999 TL

Bir şey diyeceğim kas gücü diye tek kelime etmedim. Onu yazan başka birisi ben ona cevap verdim sadece. Daha kimin kas gücü yazdığına bile bakmadan bana laf atıyorsunuz. NVIDIA kötü bir marka bile demedim. Burada ben dar gelirli ya da sınırlı bütçesi için en iyi oyun performansı veren sistemi seçenlerin tercih etmesi gereken bir şeyi söylüyorum.

Sonuçta kas gücünden bahsetmişsin. Ebelembeç oynamıyoruz burada, ilk ben yazdım falan... Sonuçta yazmışsın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuçta kas gücünden bahsetmişsin. Ebelembeç oynamıyoruz burada, ilk ben yazdım falan... Sonuçta yazmışsın :)
Ben hiç yazmadım diyorum. Foto at. Ben sadece saf güç demişimdir. Kas demişsem yanlış yazmışımdır.

Dostum sence B550 takip bir de fan soğutucu ekleyip mouse, klavye, monitör, kulaklığı daha sonradan alıp Total 30kya kapatmak mi yoksa aynı sitede

Bu ürüne 2TB hard disk takıp SSD'yi Samsung 1TB yapıp gene aynı parçaları sonradan alsam toplam 40kya?
Hangisi daha mantıklı zirâ VRAM korkum çok yüksek ayrıyeten oyunlar 2 sene sonra 12 GB VRAM'dan aşağıya oynanmaz diye düşünüyorum.

Grafik tasarım, web site tasarımı ile uğraşacağım 3D işine falan girmem, hobi olarak oyun ve (çok az) yazılım ile uğraşırım günde 1 2 saat RDR2 vb. oyunlar oynayabilirim sence ne almalıyım? Zirâ halkta nakit yok kart limiti de kısıtlı.

Dostum sence B550 takip bir de fan soğutucu ekleyip mouse, klavye, monitör, kulaklığı daha sonradan alıp Total 30kya kapatmak mi yoksa aynı sitede

Bu ürüne 2TB hard disk takıp SSD'yi Samsung 1TB yapıp gene aynı parçaları sonradan alsam toplam 40kya?
Hangisi daha mantıklı zirâ VRAM korkum çok yüksek ayrıyeten oyunlar 2 sene sonra 12 GB VRAM'dan aşağıya oynanmaz diye düşünüyorum.

Grafik tasarım, web site tasarımı ile uğraşacağım 3D işine falan girmem, hobi olarak oyun ve (çok az) yazılım ile uğraşırım günde 1 2 saat RDR2 vb. oyunlar oynayabilirim sence ne almalıyım? Zirâ halkta nakit yok kart limiti de kısıtlı.

40 fazla değil mi? 30K ile kapatirsin en fazla diye düşünüyorum. Aynı site yerine farklı yerlere bak.

4060 zaten 10 bin lira olduğu düşünülürse iyi. Bugün sanki 22 bine 4060 Ti sistem görmüştüm.

Evet 22K 4060 Ti sistem bulunuyordu.

Son düzenleme:
Usta haklısın da 3060 mı 4060 mı çok kararsızım onu soruyorum değer mi? Değerse sıkıntı yok almaya çalışırız inşaallah.

Bu bütçe varken 3060 almak, parayı çöpe atmaktan daha kötü bir şey.

Önerim AMD al bu fiyata 6700 daha uzun gider ve aynı FPS değerini alırsın, güncelleme ve yazılım sorunlarını kafana takma bende RX6700 alacağım.

Kişisel tercihiniz, daha uzun gideceğinden emin olma pek 🙂

VRAM 10 gb😀 ayrıca şu anda bile 3060 drop yemekte, ileride düşük grafik çekerek oynarsınız oyunların hepsini.

Bu kadar cahil olmayın. 2 GB VRAM farkı ile yıllarca yüksek ayarlarda oynamayı bekliyorsunuz. Teknoloji ve güncellik sebebiyle 4060 çok çok daha mantıklı. Ben bir şey kaybetmiyorum, insanların da kaybetmesini sağlamak yerine öneride bulunmayın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı