Ryzen 5 5600 - RX580 için Hackintosh önerisi

kutaykatran

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sistemimin ana hatları başlıktaki gibi.

Ethernet: Intel® I225-V 2.5GB Ethernet.
Ryzen 5 5600 - ASUS proart creator B550 - RX580
Ses: Realtek S1220a 7.1 Surround sound High Definition Audio codec*
Aynı zamanda arka tarafta 2 tane Thunderbolt USB-C portu mevcut. Ama sanırım Thunderbolt konusu sorunlu birazcık.

Donanımım hangi sistemle ne kadar uyumludur?

Ethernet portları çalışır mı?
Ses çok fazla önemli değil zaten harici ses kartım var müzik prodüksiyon ile uğraştığım için.

Hangi sürümü ve hangi imaj dosyasını kullanmamı tavsiye edersiniz?

İkinci olarak Logitech M560 Kablosuz Mouse Kullanıyorum ve bunu Harici Adaptör ile kullanıyorum kurulum sırasında kablolu bir mouse'a ihtiyacım olmak zorunda mı yoksa sadece klavye ile ilerlenebilir mi en azından logitech driver'ı kurulana kadar?

Merhaba arkadaşlar sistemimin ana hatları başlıktaki gibi.

Ethernet: Intel® I225-V 2.5GB Ethernet.
Ryzen 5 5600 - ASUS proart creator B550 - RX580
Ses: Realtek S1220a 7.1 Surround sound High Definition Audio codec*
Aynı zamanda arka tarafta 2 tane Thunderbolt USB-C portu mevcut. Ama sanırım Thunderbolt konusu sorunlu birazcık.

Ses çok fazla önemli değil zaten harici ses kartım var müzik prodüksiyon ile uğraştığım için.

İkinci olarak Logitech M560 Kablosuz Mouse kullanıyorum ve bunu Harici Adaptör ile kullanıyorum kurulum sırasında kablolu bir fareye ihtiyacım olmak zorunda mı yoksa sadece klavye ile ilerlenebilir mi en azından Logitech Driver'ı kurulana kadar?

Ventura önerimdir. AMD sistem işkence olabilir, müzik prodüksiyon uygulamaları için. Ya da bazı pluginler çalışmayabilir.

Ventura önerimdir. AMD sistem işkence olabilir, müzik prodüksiyon uygulamaları için. Ya da bazı pluginler çalışmayabilir.
Hocam merhaba sorun yok müzik prodüksiyonu için Windows da kullanıyorum açıkçası şu an İOS uygulama geliştirme için kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600 işlemciniz ve RX580 ekran kartınız son derece uyumlu. Ethernet için deneme yanılma yapmanız gerekecek fakat oldukça kolay bir işlem. Kullandığınız ses kartının kodek desteği varsa path/id ile onu da çıkış aygıtı olarak kullanabilmeniz mümkün.
Ethernet için config dosyanızın DeviceProperties kısmına 1 entry girmeniz yeterli olacak.
Şu anlık Ventura kurmanız en sağlıklısı olur.
İkinci olarak Logitech M560 Kablosuz Mouse Kullanıyorum ve bunu Harici Adaptör ile kullanıyorum kurulum sırasında kablolu bir mouse'a ihtiyacım olmak zorunda mı yoksa sadece klavye ile ilerlenebilir mi en azından logitech driver'ı kurulana kadar?
Harici adaptörünüz native değilse muhtemelen Installer'de kablolu mouse'a ihtiyaç duyacaksınız.

Ryzen 5 5600 işlemciniz ve RX580 ekran kartınız son derece uyumlu. Ethernet için deneme yanılma yapmanız gerekecek fakat oldukça kolay bir işlem. Kullandığınız ses kartının kodek desteği varsa path/id ile onu da çıkış aygıtı olarak kullanabilmeniz mümkün.

Ethernet için config dosyanızın DeviceProperties kısmına 1 entry girmeniz yeterli olacak.

Şu anlık Ventura kurmanız en sağlıklısı olur.

Harici adaptörünüz native değilse muhtemelen Installer'de kablolu mouse'a ihtiyaç duyacaksınız.
Hocam bir türlü boot ettiremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı