Ryzen 5 5600 sıcaklığı yükte 90 dereceye çıkıyor

ardacn60

Hectopat
RAM
2x8 3600MHz
Ekran kartı
GigaByte Vision RTX 3070Ti 8GB
Anakart
Gigabyte B450M-K
İşlemci
Ryzen 5 5600
Arkadaşlar dün akşam topladığım sistemde Ryzen 5 5600'ün sıcaklığı 90 dereceyi görüyor ekran kartı ise 70 falan. Fanı çıkarıp farklı macun da sürdüm yine aynı. Tam oturtamıyor muyum acaba? Ne yapmam gerekir?

Ryzen 5600 normalde ısınan bir işlemci zaten stok fan ile bir yere kadar idare edilebilir sonradan takviye yapılmalıdır bunu çoğu inceleme kanalıda söylüyor zaten. Kasa konusuna gelirsek mesh kasa kesinlikle daha iyidir hava akışı konusunda kapalı bir kasaya sahipseniz böyle sıcaklıklar normaldir. Arkadaşlarında önerdiği kule tipi soğutucuyu alabilirsiniz.

Normal. Bende stok fan ile kullandım. Valorantta 85 dereceyi görüyordu. 10-15 dakikalık render aldığımda ise 95 dereceye kadar çıkıyordu. Kasada mesh değildi. Bu arkadaş cevap verse anlayacağızda konuyu açıp kayboluyorlar.
Kasa mesh değilse normal değil diyorum zaten hocam.

Bir ara profilimdeki rozetin nasıl alındığına bakabilirsiniz. Diyecek olduğum diğer şeyleri arkadaşlar benden sonra belirtmiş. Saygılar.
O rozeti size hava atın diye vermiyorlar bu arada. Siz de mesaj sayısına bakabilirsiniz çok şikayetçi iseniz.

Son düzenleme:
O rozeti size hava atın diye vermiyorlar bu arada. Siz de mesaj sayısına bakabilirsiniz çok şikayetçi iseniz.
Hava olsun diye söylediğimi nereden çıkardın. Bana orada bilmediğin konu da yorum yapma yazmışsınız bende bilmiyorsam niye bana bu rozeti verdiler diye sordum. Mesaj sayısı bir şey ifade etmiyor. Bomboş yorum atıp atmadığınızı nereden bileyim? Hatanızı kabullenin.

Hava olsun diye söylediğimi nereden çıkardın. Bana orada bilmediğin konu da yorum yapma yazmışsınız bende bilmiyorsam niye bana bu rozeti verdiler diye sordum. Mesaj sayısı bir şey ifade etmiyor. Bomboş yorum atıp atmadığınızı nereden bileyim? Hatanızı kabullenin.
Yazdıklarımda hiçbir hata yok. Gidip bakabilirsiniz. Normal değil bence yanlış takmışsın fanı dedim ve kasa mesh değilse yük altında olabilir dedim. Neresi hata? Açıklayın.

Arkadaşlar kasam NZXT S340 Elite. Fanı takarken bi kere kaldırıp geri indirdim sanırım macun tam yayılmadı o yüzden olabilir tekrar macun sürüp deneyeceğim sonuçları belirtirim.

Boşta 50 hocam normal midir?
Hocam kasanın önünde fan bile yok sanırım. 90'a çıkması normal gibi.

Hocam kasanın önünde fan bile yok sanırım. 90'a çıkması normal gibi.
Evet bende o yüzden olduğunu düşünüyorum fakat ekran kartı 60-70 arası iken işlemcinin o kadar ısınması tuhafıma gitti.

90 dereceyi oyun içinde mi görüyor? Yoksa test yaptığınızda mı görüyor? 5600 biraz ısınan bir işlemci, kule tipi bir fan alabilirsiniz, fakat oyun için de 90 görüyorsa normalin üstünde.
Oyun içi hocam. Stok fan kullanıyorum.

Evet bende o yüzden olduğunu düşünüyorum fakat ekran kartı 60-70 arası iken işlemcinin o kadar ısınması tuhafıma gitti.
O ekran kartının soğutma performansını bilmemekle beraber, iyi olduğu için çok ısınmadığını tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı