Ryzen 5 5600 yükte 85 dereceye çıkıyor

Aartix

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize iyi geceler. Bilgisayarımı 6 Nisan 2023 tarihinde topladım ve ilk kez çalıştırdım. Özellikle bugün işlemcinin fotoğraftaki sıcaklık değerleri gibi normalden fazla ısındığına tanık oldum. Ve arkada da gördüğünüz gibi sadece Rocket League, Spotify ve Discord açık. Yardımcı olabilir misiniz? Şu anda sıcaklık 85 civarlarında dolanıyor.

Ekran Görüntüsü (115).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aralar çok rastladığım bir durum var. Soğutucunuzun altındaki plastik koruyucu durmuyor değil mi ? Onu bir kontrol edin.

Tahminimce soğutucu yerine tam oturmamış.
Hocam sistemi ben toplamadım yanlış belirtmişim Gaming Gen üzerinden satın aldım onların yetkili servisi kurdu fakat yarın tekrardan arayacağım.

Kasanız mesh olmayabilir (hava akışı kötü)

Kasanız mesh olmayabilir (hava akışı kötü)
Hocam kasam FSP CMT212A modeli bir kasa fakat bilemedim

Bu aralar çok rastladığım bir durum var. Soğutucunuzun altındaki plastik koruyucu durmuyor değil mi ? Onu bir kontrol edin.
Hemen kontrol ediyorum

Hocam her zaman bir parçayı vidalarken çapraz bir şekilde eşit miktarda sıkarak vidalayın muhtemelen bir tarafını tam sıkmışsın diğer taraf tam oturmamış.

Hocam her zaman bir parçayı vidalarken çapraz bir şekilde eşit miktarda sıkarak vidalayın muhtemelen bir tarafını tam sıkmışsın diğer taraf tam oturmamış.
Hocam dediğim gibi yanlış anlaşılmaya açık bir şekilde açıklamışım sistemi demonte şekilde satın almadım fakat tekrardan içini açıp bakacağım.

Kasanın hava alıp almamasıyla alakası yok hiç hava almayan kutu içine bile koysan o kadar ısınmaz, her gün aynı sıkıntıdan müzdarip konular görüyorum ilk defa PC toplayanlar yanlış vidalamadan dolayı fanı tam yerine oturtamıyor böyle sıkıntılar oluyor.

Geri
Yukarı