Ryzen 5 5600 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

xll None

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Gigabyte B450M-H anakart aldım kullanmak istediğim işlemci de Ryzen 5 5600, işlemciyi anakarta taktığımda görüntü alamıyorum birçok arkadaşta gördüğüm kadarıyla kullanan var bu sorunu nasıl çözerim BIOS falan güncellesem sorunum düzelir mi bilgi sahibi olan yardımcı olabilir mi?

Kasaya bağlı tüm kabloları çıkarın daha sonra işaretlediğim yerdeki CLR_CMOS yazan 2'li pin'in arasına tornavida sokun ikisine de değecek şekilde 10sn bekleyin ve öyle deneyin.

1711480081899.png

güncel mi değil mi ondan da haberim yok yaşadığım yer küçük ve bios güncelleme yapabilecek bir yerim de mevcut değil ama başka bir yere göderme imkanım var fakat dediğim gibi bios ile alakalı mıdır bu durum ona göre hareket etmek istiyorum

Kasaya bağlı tüm kabloları çıkarın daha sonra işaretlediğim yerdeki CLR_CMOS yazan 2'li pin'in arasına tornavida sokun ikisine de değecek şekilde 10sn bekleyin ve öyle deneyin.

Eki Görüntüle 2151440
hocam elektirik almasıda sorun yok güç geliyor fakat görüntü yok

Güncel mi değil mi ondan da haberim yok yaşadığım yer küçük ve BIOS güncelleme yapabilecek bir yerim de mevcut değil ama başka bir yere göderme imkanım var fakat dediğim gibi BIOS ile alakalı mıdır bu durum ona göre hareket etmek istiyorum.

Hocam elektrik almasıda sorun yok güç geliyor fakat görüntü yok.

BIOS da yazması lazım aslında versiyonu.

güncel mi değil mi ondan da haberim yok yaşadığım yer küçük ve bios güncelleme yapabilecek bir yerim de mevcut değil ama başka bir yere göderme imkanım var fakat dediğim gibi bios ile alakalı mıdır bu durum ona göre hareket etmek istiyorum

hocam elektirik almasıda sorun yok güç geliyor fakat görüntü yok

Dostum, aynı sorunu daha yeni sistem kurarken yaşadım B650M DS3H
Burada bir tartışma konusu açmadık, yardım istedin önerileri söylüyorum denemekten zarar gelmez.

Dostum, aynı sorunu daha yeni sistem kurarken yaşadım B650M DS3H
Burada bir tartışma konusu açmadık, yardım istedin önerileri söylüyorum denemekten zarar gelmez.
tabiki hocam teşekkür ederim

BIOS da yazması lazım aslında versiyonu.
eski bi işlemci ile deneyemiyorum elimde olmadığı için

Geri
Yukarı