Ryzen 5 5600 stok fan ısınma yapar mı?

A.A.F Sedat

Yoctopat
Arkadaşlar iyi akşamlar.

Sistem;

Anakart: B450M.
Ekran kartı: RTX 3050.
İşlemci: Ryzen 5 5600.

Stok fan kullansam problem yapar mı veya ısınma durumunda soğutucu önerisi alabilir miyim?
Uygun fiyata iş görecek bir şey olursa memnun olurum.

Bunlar iyidir.

Teşekkürler.Peki sistem konusunda düşünceniz nedir? RTX 3050 li ve Ryzen 5 5600'lü.Bilgisayarı bir daha yüksetlmeyi düşünmüyorum açıkçası.2025'de Gta 6'nın çıkacağını da varsayarsak ömürlük gider mi sizce?

Teşekkürler. Peki sistem konusunda düşünceniz nedir? RTX 3050'li ve Ryzen 5 5600'lü. Bilgisayarı bir daha yüksetlmeyi düşünmüyorum açıkçası. 2025'te GTA 6'nın çıkacağını da varsayarsak ömürlük gider mi sizce?

Hocam NVIDIA kart olması şart değilse 3050'nin yüzüne bakılmaz öyle diyeyim en ucuz 3050 şu an 7500 TL RX 6600'ü 7000 TL civarlarına bulabiliyorsunuz.

Ben bayağı uyguna aldım 3050'yi özellikle aldığım bir kart değil o yüzden. Hatta senin dediğin piyasanın bile çok aşağısında. Burada kilit soru gider mi gitmez mi? :)

GTA 6 için DLSS açar grafik kısar kullanabilirsiniz muhtemelen ama uzun ömürlü olmaz yeni çıkan AAA oyunlar için malum adamlar ne optimizasyon ne bir şey yapıyor tahminim 1 en fazla 2 sene dayanır sonra grafik kısmaya başlarsın Alan Wake 2 şu an 3050 ile Low grafik 30 FPS alıyor.

3050 kesinlikle ömrü olan bir kart değil, 2060'dan daha güçsüz bir kart.
En fazla 1 sene dayanır o da sen isersen, GTA6 falan hayal olur.

Yine de ucuza aldıysan kullanılır yani.
Hocam ultra performanslı bir kart değil tamam ama o kadar da değil yani.Bir şeyin değerini düşürürken de abartmadan yapalım bunu.Seni çok rahat en az 4 sene götürür kardeşim bundan şüphen olmasın.Ultra grafik takıntın yok ise süreyi daha da uzatabilirsin,kullanımına göre yani.

Geri
Yukarı