Ryzen 5 5600 stok fan ısınma yapar mı?

Hocam ultra performanslı bir kart değil tamam ama o kadar da değil yani.Bir şeyin değerini düşürürken de abartmadan yapalım bunu.Seni çok rahat en az 4 sene götürür kardeşim bundan şüphen olmasın.Ultra grafik takıntın yok ise süreyi daha da uzatabilirsin,kullanımına göre yani.
AAA oyunlar için yorum yaptım, yoksa 10 yıl da kullanır.

Diğer arkadaşın dediği gibi alan wake 2 de bile lowda 30 fps veriyor kart.

30 serisinin low end kartı için en az 4 sene demek çok iddialı.

İddam boş bir idda olmadığı için yorum yaptım hocam.Daha bundan 2 hafta önce arkadaş setup’ını uptade ettiği için bedavaya 3050 sini ben aldım.3050 piyasaya sürüldüğünde ilk alanlardandı kendisi.O zamandan beri kullanıyor.Ağır Fivem ve RDR bağımlısı bir arkadaşım.Şuan ben deneyimliyorum ona rağmen performansından gayet memnunum.Dediğim gibi ağır ultra grafik takıntısı yoksa ve stabil bir kullanıcı ise 4 seneyi aşkın problem yaşayacağını düşünmüyorum,kullanımına göre değişir tabi bu.

Dostum sen memnun olabilirsin ancak bu kartın iyi olduğu anlamına gelmez, konu sahibi GTA6'dan bahsediyor.

Dediğin kart şuan alan wake 2 low ayarlarda zar zor açıyor, bak high ultra demiyorum low.
Dostum ben nerde iyi bir ekran kartı demişim?
Gta 6 üzerinden düşünürsek evet biraz zor o konuda haklısın.Genel değerlendirme olarak yazdım.

Teşekkürler.Peki sistem konusunda düşünceniz nedir? RTX 3050 li ve Ryzen 5 5600'lü.Bilgisayarı bir daha yüksetlmeyi düşünmüyorum açıkçası.2025'de Gta 6'nın çıkacağını da varsayarsak ömürlük gider mi sizce?
GTA 6 bence RTX 2070 Super altı kesin değil yani o da aşağı yukarı 4060 ediyor. Belki daha alta düşer ama RTX 3050'nin kaldıracak durumda olacağını sanmıyorum. O nedenle o kart GTA 6 oynatmayacak yüksek ihtimalle ama işlemcin iyi. İşlemci değiştirmeden yükseltme yapabilirsin o işlemci ile 1080P için RTX 4060Ti ve AMD tarafı için de RX 6750 XT sınır gibi yer yer ufak darboğaz olsa bile. RX 6650 XT ve 4060'da direkt rahat beslediği kartlar daha az bütçe ile. Gelecekte çıkacak oyunlarda darboğaz miktarı değişebilir, oyunlar daha yüksek grafik isteyeceği için düşebilir ama işlemci odağı artarsa bu grafik artmasına rağmen yetmeyebilir. Ama her zaman alınabilecek en iyi GPU'yu almak kardır. En kötü düzgün FPS alamayacak kadar darboğaza maruz kalırsan işlemci yükseltirsin. Yok bütçe çok ayırmak istemiyorum dersen DLSS düşünüp Nvidia gidebilir ya da bence RX 6650 XT güzel bir kart o da tercih edilebilir. O işlemci için zaten yukarıda bahsettiğim kartlardan birini aldıktan sonra da o bilgisayar verebileceği hizmeti vermiş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı