Ryzen 5 5600 vs Ryzen 5 5600 X

kaanxbxbx3132

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu iki işlemciden birini almak istiyorum. Kararsız kaldım bayağı. Arada FPS farkı var mı? Isınma farkı ve stok fan yeter mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak aralarında %5 fps farkı var eğer overclock yapan biri değilseniz çok fark etmeyecektir. Aralarında 1000 TL den fazla fark varsa X almak yerine 2 porsiyon iskender yemenizi öneririm daha sağlıklı olur.

Stok fan yetmez bu arada, kule tipi bir fan öneririm.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Bu iki işlemciden birini almak istiyorum. Kararsız kaldım bayağı. Arada FPS farkı var mı? Isınma farkı ve stok fan yeter mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi sosyaller.

Evet FPS farkı olur. 5600X daha yüksek güç tüketimi ve saat hızları nedeniyle daha fazla ısınabilir. Ancak, kutu içeriğinde Wraith Stealth soğutucu bulunur, bu da ortalama bir kullanıcı için genellikle yeterli olur.
Her iki işlemci de stok fan ile gelir, ancak Ryzen 5 5600X'in soğutucusu genellikle daha yüksek performanslıdır.

Genel olarak aralarında %5 FPS farkı var eğer overclock yapan biri değilseniz çok fark etmeyecektir. Aralarında 1000 TL'den fazla fark varsa X almak yerine 2 porsiyon iskender yenmenizi öneririm daha sağlıklı olur.

Stok fan yetmez bu arada, kule tipi bir fan öneririm.

Overclock ile ne alakası var 5600 yapılmıyor mu? İkisi arasından kesinlikle 5600.

Evet FPS farkı olur. 5600X daha yüksek güç tüketimi ve saat hızları nedeniyle daha fazla ısınabilir. Ancak, kutu içeriğinde Wraith Stealth soğutucu bulunur, bu da ortalama bir kullanıcı için genellikle yeterli olur.
Her iki işlemci de stok fan ile gelir, ancak Ryzen 5 5600X'in soğutucusu genellikle daha yüksek performanslıdır.
Soğutucuları aynı ve güç tüketimleri arasında neredeyse fark yok.

3600-3600X 5600-5600X 7500F-7600 ve 7600X, AMD bunu hep yapıyor. 7 serisindeki dahili grafik birimini saymazsak X modellerini almanın hiçbir anlamı yok. Az bir frekans farkı var sadece aralarında, manuel OC yapıldığında fark yok.

Overclock ile ne alakası var 5600 yapılmıyor mu? İkisi arasından kesinlikle 5600.
5600X'in silikon kalitesi genellikle daha iyi olduğu için OC'da fark atıyor. Ama bu satın aldığınız 5600'ün ortalama bir 5600X den daha kötü bir silikon kalitesine denk geleceği anlamına gelmez yani X modeli olmayıpta X modeli olandan daha iyi silikona sahip olabilir.

Overclock yapan biri değilim asla yapmamda o işlere girilmez 5600 X alsamda bu sefer kule tipi soğutucu gerek 5600 X alıcağima 5600 düz alırım üstüne kule tipi soğutucu alırım.

Kardeşim benim hangi işlemciyi alırsan al en azından kule tipi bir soğutma alman iyi olur. AMD de PBO diye bir velinimet var. Onun ayarlarını güzelce yapar kule sogutucuyla işlemciden tam verim alırsın. AMD tarafında manuel OC gereksiz bir hal aldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı