Ryzen 5 5600'e AMD Wraith Stealth yeter mi?

rbstsoul

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Son zamanlarda bilgisayar üzerine bir sürü konu açıyorum ve alacağım sistem olarak sizin de önerilerinize dayanarak https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...ual-oc-12gb-rx7700xt-oyun-bilgisayari-p-40993 buna karar verdim. Sizce soğutucusunda bir değişiklik yapmama gerek var mı? Yeterli olur mu? Ayrıca SSD'sini yapılandırma kısmındaki Kingston 1 TB ile değiştirmeye sizce değer mi? GoodRam markasını pek bilmiyorum da.

Default kullanım içinse çalışır ama ısınır. Değişmesi gerekli mi gerekli diye düşünüyorum kule tipi uygun fiyatlı olanla.
1716666671293.png
Buna geçsem olur mu sizce? En ucuz alternatif bu gözüküyor.

Merhaba. Son zamanlarda bilgisayar üzerine bir sürü konu açıyorum ve alacağım sistem olarak sizin de önerilerinize dayanarak https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...ual-oc-12gb-rx7700xt-oyun-bilgisayari-p-40993 buna karar verdim. Sizce soğutucusunda bir değişiklik yapmama gerek var mı? Yeterli olur mu? Ayrıca SSD'sini yapılandırma kısmındaki Kingston 1 TB ile değiştirmeye sizce değer mi? Goodram markasını pek bilmiyorum da.

Yetmez. Ayni islemciyi kullandim 90 dereceleri gordu oyunda. Kule tipi almanı öneririm. Şu an maksimum 60 oluyor.

Yani hocam bu konularda hiç bilgim yok, siz ne önerirsiniz bu işlemciye? Yapılandırmada listelenen sıvı soğutuculardan birini seçsem bakımı zor olur mu?

Tamamen sana kalmış bir şey. (Maddi olarak da öyle). Hiç uğraşmayım diyorsan sıvı da olur ama o işlemciye fazla gelir. Ayrıca sıvı soğutucu hakkında detaylı bilgim yok bakım vb. gibi. Nette araştır biraz kolay gelsin ..

Yani hocam bu konularda hiç bilgim yok, siz ne önerirsiniz bu işlemciye? Yapılandırmada listelenen sıvı soğutuculardan birini seçsem bakımı zor olur mu?

Hava soğutucu fanı olduğu sürece ömürlük kullanılabilecek bir şey olduğu için tercih ediliyor. Sıvı soğutmada 120 mm'de en babasını 5 yıl kullanabilirsin. Ve aralarında sıcaklık farkı olmaz denilebilir.

Soğutucu sök tak işlerini yapabiliyorsan sistemi böyle al ısı değerlerini görünce zaten kendin değiştirmek istersin. Öneri olarak da şunu alabilirsin ;

Yeni konular

Geri
Yukarı