Ryzen 5 5600X 75-78 derece

SP-XeoN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakart
MSİ B550M-PRO VDH
İşlemci
Ryzen 5600X
Merhaba, birkaç gün öncesine kadar oyunlarda işlemci sıcaklığım 60 dereceyi geçmezken, 2 gün önce bir BIOS fan ayarı değiştirdim ve o zamandan sonra aldığım sıcaklıklar çok fazla arttı.

Şu an oyunlarda 75-78 dereceleri kadar görebiliyorum, kasa olarak MSI MPG Gungnir 110r modelini kullanıyorum, 3 tane ön fan ve 1 tane arka egzoz fanım mevcut. Sıvı soğutucu olarak ise MSI MAG CoreLiquid 240R modelini tepe montajlı olarak kullanıyorum.

BIOS fan ayarlarım ise bütün fanlar "Smart mode" aktif halde ve PWM modunda çalışıyor.

Oyun oynarken aldığım bir derece görüntüsü;

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba, birkaç gün öncesine kadar oyunlarda işlemci sıcaklığım 60 dereceyi geçmezken, 2 gün önce bir BIOS fan ayarı değiştirdim ve o zamandan sonra aldığım sıcaklıklar çok fazla arttı.

Şu an oyunlarda 75-78 dereceleri kadar görebiliyorum, kasa olarak MSI MPG Gungnir 110r modelini kullanıyorum, 3 tane ön fan ve 1 tane arka egzoz fanım mevcut. Sıvı soğutucu olarak ise MSI MAG CoreLiquid 240R modelini tepe montajlı olarak kullanıyorum.

BIOS fan ayarlarım ise bütün fanlar "Smart mode" aktif halde ve PWM modunda çalışıyor.

Oyun oynarken aldığım bir derece görüntüsü;
Normal.

Sıvı soğutucu kullanmıyor olsaydı sıcaklıklar normaldi, fakat sıvı soğutucu kullanıyor ve ayardan sonra yükseldiğini yazmış zaten. BIOS'tan fan ayarlarını resetleyin.

All set default ayarını yaptım fakat bir değişiklik olmadı gene aynı derecelerdeyim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230109_212420.jpg
    IMG_20230109_212420.jpg
    154,8 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı