Ryzen 5 5600X için 1000 TL soğutucu önerisi

MehmetFeyziSnmzz

Hectopat
İşlemcimi yeni aldım ve montajladım. AMD'nin stok fanı var ve boşta 40 derecelerde gayet normal diye düşünüyorum. Lakin oyuna girdiğimde "Rust" 75-78 derecelere çıkıyor. Değerler yüksek mi? Yüksek ise bana Max 1000TL'ye kadar olan bir soğutucu önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir videoda bu fanı izledim ve büyük göründü gözüme. Kasama sığar mı sığmama durumu olur mu ki acaba kasam ATX anakarta uygun bir kasa.

Bir videoda bu fanı izledim ve büyük göründü gözüme. Kasama sığar mı sığmama durumu olur mu ki acaba kasam ATX anakarta uygun bir kasa.

165mm soğutucu desteği var uyumlu yani.
Bir de 5600X i stok ayarlar ile kullanıyorsunuz sanırım e ne anlamı kaldı sonundaki X in soğutucu alında az OC yapın.

165mm soğutucu desteği var uyumlu yani.
Bir de 5600X i stok ayarlar ile kullanıyorsunuz sanırım e ne anlamı kaldı sonundaki X in soğutucu alında az OC yapın.
soğutucu alıp OC yapıcağım zaten. Önerilen üzere ID-Cooling se-214-x alacağım. Bu soğutucuya 2. Fan da takılabiliyormuş fakat 2. Fanı ayrı olarak almamız gerekiyor galiba ve nedense bulamadım. 2. Fan iş görür mü etkili olur mu acaba?

Soğutucu alıp OC yapacağım zaten. Önerilen üzere ID-Cooling SE-214-X alacağım. Bu soğutucuya 2. fan da takılabiliyormuş fakat 2. fanı ayrı olarak almamız gerekiyor galiba ve nedense bulamadım. 2. fan iş görür mü etkili olur mu acaba?

Çok bir etkisi olmaz hiç gerek yok ayrıca ben ikinci fan kablosu çıkmıyor diye biliyorum.
200TL'ye fan alıp 850TL'ye alacağına bunu al daha mantıklı.
İstersen ARGB seçebilirsin.

İşlemcimi yeni aldım ve montajladım. AMD'nin stok fanı var ve boşta 40 derecelerde gayet normal diye düşünüyorum. Lakin oyuna girdiğimde "Rust" 75-78 derecelere çıkıyor. Değerler yüksek mi? Yüksek ise bana Max 1000TL'ye kadar olan bir soğutucu önerebilir misiniz?

ID-Cooling SE 224 XT kullanıyorum gayet memnunum. Tasarımı vb de çok hoş.

Güncelleme geçiyorum. ID-Cooling SE 214 XT aldım ve taktım. oynadığım oyunda 78derecelerden 70e düşürdü. geçerli bir sıcaklık olduğunu düşünüyorum ama bazı yorumlar 15-20 derece düşürdüğünü söylemiş. sıcaklığın düşmesi için performanstan kısmadan sıcaklığı düşürebileceğim bir bios ayarı var mıdır.

Güncelleme geçiyorum. ID-Cooling SE 214 XT aldım ve taktım. Oynadığım oyunda 78derecelerden 70e düşürdü. Geçerli bir sıcaklık olduğunu düşünüyorum ama bazı yorumlar 15-20 derece düşürdüğünü söylemiş. Sıcaklığın düşmesi için performanstan kısmadan sıcaklığı düşürebileceğim bir BIOS ayarı var mıdır?

Hangi oyunda 70?
Ve hiç OC yaptınız mı?
Bu arada yorumdakiler genelde R5 5600 kullanıcıları siz TDP değeri daha yüksek olan 5600X kullanıyorsunuz.
70 güzel bir sıcaklık değeri.

Hangi oyunda 70?
Ve hiç OC yaptınız mı?
Bu arada yorumdakiler genelde R5 5600 kullanıcıları siz TDP değeri daha yüksek olan 5600X kullanıyorsunuz.
70 güzel bir sıcaklık değeri.
Rust oynuyorum ve stok soğutucuyla 78-80 arasıydı. şimdi ise 70 ideal gibi. Şimdi oc'a bakıyordum. sizce başta kaç Ghz ve kaç vatt a çekip deneme yapmalıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı