Ryzen 5 5600X için sıvı soğutucu önerisi

Ben akılsızlığıma yandım burdaki bilen kişilerden öneri almadan cm 240 aldım motor sesinden çıldırıyodum soğutması fena değldi ama pompa sesi ciddi manada sıkıntı oluyodu fanları hiç demşyorum bile 2 gün önce burdaki üstatların önerilerine kulak vererek silverstone pf 240 aldım cidden mukemmel ındırımıde varmıs 760 tl ye aldım. Pompa sesi yok soğutma gerçekten güzel bide mx4 macunuda surdum gayet iyi şuanda eğer alıcaksan pf 240 gözün kapalı al hıc dusunme.

Ben akılsızlığıma yandım buradaki bilen kişilerden öneri almadan CM 240 aldım motor sesinden çıldırıyordum soğutması fena değldi ama pompa sesi ciddi manada sıkıntı oluyordu fanları hiç demşyorum bile 2 gün önce buradaki üstatların önerilerine kulak vererek SilverStone PF 240 aldım cidden mukemmel ındırımıde varmıs 760 TL'ye aldım. Pompa sesi yok soğutma gerçekten güzel bir de MX4 macunuda surdum gayet iyi şu anda eğer alacaksan PF 240 gözün kapalı al hiç dusunme.

360X soğutuculardan yanayım aynı soğutucunun 360 mmsini alacağım umarım pişman olmam.
Bu arada ben PC'den su sesi gelmesini çok seviyorum çoğunda geliyor ama bu sıvı soğutmam su sesini verir mi:

360X soğutuculardan yanayım aynı soğutucunun 360 mmsini alacağım umarım pişman olmam.
Bu arada ben PC'den su sesi gelmesini çok seviyorum çoğunda geliyor ama bu sıvı soğutmam su sesini verir mi:
240mm olanı var. Kasanın üstüne monte ettim ve arada şırıltı gibi bir ses geliyor. Ama sürekli değil.

Olsun ben ona da razıyım 😂
240 ta varsa 360 da aynıdır diye düşünüyorum.
Kasa içi yerleşimden dolayı da ses yapıyor olabilir, onu bilemiyorum. Ancak uzun süreli seste rahatsızlık vermez mi? Şahsen benim tuvaletim filan gelir :D

Perfection.jpg

Şuan kasa içi görünümü bu şekilde.

Kasa içi yerleşimden dolayı da ses yapıyor olabilir, onu bilemiyorum. Ancak uzun süreli seste rahatsızlık vermez mi? Şahsen benim tuvaletim falan gelir :D.

Eki Görüntüle 800405
Şu an kasa içi görünümü bu şekilde.

Doğru söylüyorsun bende o WC olayını çok düşündüm 😂
Neyse alalım madem herkes SilverStone öneriyor tersini yapmak mantıksız olur 360 mm alıyorum o zaman.

o şırıltı sesi ilk aldığınızda geliyor yorumlarda bir arkadaşın önerisi vardı ilk başta pompayı takın sonra radyatörü yukarı takacaksanız sallayın ondan sonra takın diye ben öyle yaptım ses yok ama kesinlikle pf240 alınca pişman olmayacaksın emin ol gözünü kapat ve al :) başka markalara bakarak aklını karıştırma fiyat desen uygun performans desen mükemmele yakın daha ne olsun adamlar yapmış :)

o şırıltı sesi ilk aldığınızda geliyor yorumlarda bir arkadaşın önerisi vardı ilk başta pompayı takın sonra radyatörü yukarı takacaksanız sallayın ondan sonra takın diye ben öyle yaptım ses yok ama kesinlikle pf240 alınca pişman olmayacaksın emin ol gözünü kapat ve al :) başka markalara bakarak aklını karıştırma fiyat desen uygun performans desen mükemmele yakın daha ne olsun adamlar yapmış :)
Rahatız etmiyor zaten de. Arada ben buradayım bak diye hatırlatma gibi oluyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı