Ryzen 5 5600X için sıvı soğutucu önerisi

Kasanın üst tarafa sıvı soğutma desteği yok, haberin olsun. Ki zaten iyi bir hava soğutucu da gayet yeterli olur.

İlla sıvı soğutma diyorsan da 120mm sıvı soğutmalar arasında pek fiyat farkı yok, 200-300 TL. Alınabilirliği var.

Kasanın üst tarafa sıvı soğutma desteği yok, haberin olsun. Ki zaten iyi bir hava soğutucu da gayet yeterli olur.

İlla sıvı soğutma diyorsan da 120mm sıvı soğutmalar arasında pek fiyat farkı yok, 200-300 TL. Alınabilirliği var.
Destek yok ama ben asus tuf lc240 sıvı soğutucu sığdırdım bir problem olmadı.

Dosya Ekleri

• FAFA95A7-9C15-4E76-AFB9-69D4475CC4E2.jpeg
    FAFA95A7-9C15-4E76-AFB9-69D4475CC4E2.jpeg
    123 KB · Görüntüleme: 35
Hocam 5600x için sıvı soğutmanın gereği yok kaliteli bir hava soğutucu iş görecektir. İllaki sıvı soğutma istiyorum diyorsanız 120mm bir soğutucu yeterli olur, attığınızı kullanabilirsiniz. Hava soğutucu için Arctic Freezer veya ID Cooling markalarına bakabilirsiniz.

Aynı işlemci ile Corsair iCUE H100i Elite Capellix kullanıyorum, maksimum 62-64 dereceleri görüyorum çok memnunum tavsiye ederim.

Hocam 5600x için sıvı soğutmanın gereği yok kaliteli bir hava soğutucu iş görecektir. İllaki sıvı soğutma istiyorum diyorsanız 120mm bir soğutucu yeterli olur, attığınızı kullanabilirsiniz. Hava soğutucu için Arctic Freezer veya ID Cooling markalarına bakabilirsiniz.
Sıvı soğutucuyu bir nevi kasanın estetiği için istiyorum aslında hava soğutucu alır mıyım bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Recep abinin aynı kasayla topladığı ve farklı bir marka 120mm sıvı soğutucu kullandığı bu sistemde radyatörü yukarı montelemiş, bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı