Ryzen 5 5600X için sıvı sogutucu onerisi

RAM markası değişmek yerine elinizdeki RAM ile aynı model +16 GB RAM almanız daha iyi olur.
PSU pahalı geldi. Corsair RM850 White CP-9020232-EU 850 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe buna bakılabilir.
Kasa bu yeterli: SHARKOON TG7M RGB Temperli Yan Cam, 4x120mm ARGB Fan, Type-C 3.2 Gen 2, Siyah, Mid-Tower Kasa - inventus
RTX 4080'i 5600X'in 2K'da bile besleyeceğini sanmıyorum.

Islemciyi sonradan degistirmeyi dusunuyorum ama 4slot RAM konusunda biraz performans kaybi yasadigini biliyorum ya da bildigim kadariyla.

Muhtemelen görüntü içindir. Bence o kadar RGB'ye bile gerek yok sonuçta ekran parlaklığı karanlıkta gözünü aldığı için pek de önemi olmuyor onun.

Aklimda o kadar RGB takintim yok sadece ferah olacak bir kaza dizayni ariyorum kasa konusunda bilgim az maalesef.

Islemciyi sonradan degistirmeyi dusunuyorum ama 4slot RAM konusunda biraz performans kaybi yasadigini biliyorum ya da bildigim kadariyla.

Aklimda o kadar RGB takintim yok sadece ferah olacak bir kaza dizayni ariyorum kasa konusunda bilgim az maalesef.
Kasa önerirler hocam o zaman sorun olmaz ama şeyi anlamadım, 4 slot ram derken? 4'üne de takmayı mı dediniz? Eğer onu dediyseniz, en iyi performansı o verecektir.

Anakart uzerinde RAM slotlarini hepsini kullanmak 8x4 slot 2slotta daha cok performansli oldugunu biliyorum.
Hayır hocam hepsine 8 takmak çok daha performanslı. Dual channel mantığı gibi düşünün. Benim şu an kaç slot boşta bilmiyorum ama 8x4 takılı ve deli gibi performans veriyor. En azından araştırdığımda daha iyi olduğunu görmüştüm.

Bu arada 5600-5600X'e sıvı soğutucu da gerek yok zaten hocam. 5800 falan yapacaksanız sıvı soğutucu önerilir.

Ilk aldigim zaman stok soğutucu ile 81derece gorumustum ondan dolayi 120mm bir sivi sogutum var ama yazin biraz sicakligini takip ettigimde biraz yuksledigini gordum ondan dolayi hepsini alip ya da islemciyide degisitrip PC'mi gelsitirmeyi calsiyorum.

Geri
Yukarı