Ryzen 5 5600X için soğutucu önerisi

Blackrawen

Megapat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35V Dual Kit Ram
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3060 Ti EAGLE OC GV-N306TEAGLE OC-8GD
Anakart
Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600MHz (OC) DDR4 Soke
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X Altı Çekirdek 3.70 GHz İşlemci
Herkese merhaba. 2021 Ekim ayında özelliklerini belirttiğim sistemi satın aldım, kış mevsimi olduğu için ve yoğun kullanmayacağım için o dönem AMD Wraith spire stock fanıyla idare ettim ama şu an yaz geldiği ve bazı oyunlarda 80-85 dereceleri gördüğüm için işlemcime uygun bir hava soğutma veya sıvı soğutma sistemi almak istiyorum. Çeşitli fiyat aralıklarında bazı soğutuculara baktım ama özellikle hava soğutmaların kasama sığıp sığamayacağı konusunda emin olamadım çünkü stok fan bile RAM'lerle temas ediyor. Ne kadar ölçüm yapsam da içim rahat bir şekilde hava soğutma sistemi alacağım noktaya gelmedim. Bu yüzden özellikle fiyat/performans olmasına dikkat ederek aşağıdaki soğutucuları seçtim, bunların öncelikle kasama sığıp sığamayacağı konusunda bilgi verebilecek biri olursa çok sevinirim.
Snowman T6 Ultra
Cooler Master Hyper 212 Black edition
Cooler Master MasterLiquid ML2
Scythe Fuma 2 SCFM-2000

Not: Kasam NZXT H210.

Dosya Ekleri

• pc içi.jpg
    pc içi.jpg
    85,4 KB · Görüntüleme: 98
ML240 ile PBO yaparak çok daha iyi performans alabilirsiniz. Belki olması gerektiğinden biraz pahalı olabilir, ama sıvı soğutucuların hava soğutucularına göre avantajlarını hesaba katarsak, RGB de seviyorsanız güzel bir seçim. Ayrıca şu an bu sitede ₺1400.

Konudan bağımsız, ama kasanızın camındaki korumayı neden sökmediniz? :D

ML240 ile PBO yaparak çok daha iyi performans alabilirsiniz. Belki olması gerektiğinden biraz pahalı olabilir, ama sıvı soğutucuların hava soğutucularına göre avantajlarını hesaba katarsak, RGB de seviyorsanız güzel bir seçim. Ayrıca şu an bu sitede ₺1400.

Konudan bağımsız, ama kasanızın camındaki korumayı neden sökmediniz? :D
O zevki yaşamaya ihtiyacım olduğu an çıkartmak istiyorum. Dünyanın en güzel hissi çünkü :D

AK620 seçtiğiniz tüm soğutuculardan daha iyi performansa sahip. Kasanıza da sığıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NH-D15'den hem daha soğuk hem daha sessiz.

Son düzenleme:
Bütçe varsa Noctua da bakabilirsin. Ancak kasana sığar mı araştırman lazım.
Evet işte zaten başlık açmamın asıl sebebi o. Benimle benzer sistemlere sahip birisi vardır da yardımcı olur diye umut ediyorum çünkü al, dene, iade et, firma kabul etmesin döngüsüne girmek istemiyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı