Sürekli gece vardiyasında çalışılır mı?

Hocam soruların cevabı tamamen sizde saklı. Ancak reyon düzenleme basit gözüksede yoran ve bunaltan bir iş.
Hocam sabah kalkmak eziyet gibi geliyor. öğle ve İkindi vakti sürekli uykum geliyor. Gece çalışması bana göre daha iyi olur fakat sağlık açısından bir sorunu var mı anlamadım. Kansere yakalanma riskini arttırıyormuş sanırım. Benim babam 20 yıldır vardiyalı çalışıyor sabah 8 akşam 8, akşam 8 sabah 8 onda hiçbir şey yok. Tabii yoruldu ama ben 6 ay gibi bir süre çalışacağım. Gerçekten karar veremedim.

Parasına bağlı. Ben 20 yaşındayım geçen yaz harçlık çıkarmak için 18.00 dan sabah 8 e kadar çalıştığım oluyordu bir fabrikada üretim işçisi olarak.

Biyolojik olarak insanın doğasına aykırı bir şey ama gündüz uyuyabilir miyim sorusu tamamen sana bağlı. Ben ses varken veya aydınlıkken uyuyamıyorum. Ama sessiz bir odam varsa, ışık geçirmeyen bir perde veya göz bandım varsa uyurum.
Genelde zaten gündüz uyuyan biriyim hocam. Alarm kurarak sabah 9,10 gibi kalkıyorum. Kurmasam 2'ye kadar uyurum. Sonrasında gece 10'a kadar tekrar uyurum istersem. Gece 3-4 gibi yatıyorum bu arada uyku düzenim böyle.

Parasına bağlı. Ben 20 yaşındayım geçen yaz harçlık çıkarmak için 18.00 dan sabah 8 e kadar çalıştığım oluyordu bir fabrikada üretim işçisi olarak.
Parası 18 bin artı prim, erzak yardımı ve market olduğu için personel indirimi de var.

Hocam sabah kalkmak eziyet gibi geliyor. öğle ve İkindi vakti sürekli uykum geliyor. Gece çalışması bana göre daha iyi olur fakat sağlık açısından bir sorunu var mı anlamadım. Kansere yakalanma riskini arttırıyormuş sanırım. Benim babam 20 yıldır vardiyalı çalışıyor sabah 8 akşam 8, akşam 8 sabah 8 onda hiçbir şey yok. Tabii yoruldu ama ben 6 ay gibi bir süre çalışacağım. Gerçekten karar veremedim.
Bende sizin gibiyim aslında ve iş deneyimim yok. Sağlık konusunu bilemem ama benimde babam şöför gecesi gündüzü belli olmuyor boşluklarda hep uyur. Bana kalırsa vucut alışıyor. Parası iyiyse bence yapılır.

Hocam insan gece geç saatlerde uyuyup öğlen kalkınca insan kendini kötü hissediyor pişmanlık çöküyor. Yaklaşık 1 senedir hep geç uyudum ve bunu geri toplamak çok zor olacak. Yazın bende sabah mesaili iş düşünüyorum. Eğer çok gece geç uyuyan birisiysen çok etki etmez ama sen farkında olmasan bile zararı çok. Kalp krizinin bir sebebi de kötü uyku.6 ay bir şey olmaz belki gece zorlamazsa çalış.

O sıkıntı değil. Zaten şu anda gece 3-4'e kadar ayaktayım. Uykum geliyor fakat kendimi tutabiliyorum. Aslında tek sıkıntı gündüz uyuyabilir miyim? yani akşam 7,8 saatlerine kadar uyumak istiyorum işten geldikten sonra
Ailen ile yaşıyorsan sana ayak uyduramayacakları için evde ses olursa uyuman zor olabilir.

Geri
Yukarı