Ryzen 5 5600X işlemci 1080p'de 2070s besler mi?

Bu linkte göreceğiniz üzere işlemciniz o kartla sadece %2 civarı bir darboğaz yaşamakta, bu da 1-2 fps ancak düşürdüğü anlamı taşır. Yakın bir zamanda ekran kartını da güncelleyecekseniz 5600x e geçilir aksi halde boşa harcanmış para demek bu değişim.

Ryzen 5 3600 o ekran kartını besleyebilmeli. Hangi frekans değerinde kullanıyorsunuz işlemciyi? O.C işlemi yaptıysanız değerleri paylaşır mısınız? Stok soğutucu ile kullanıyorsanız işlemciyi, sağlam bir soğutma alıp O.C ile kullanın. Anakartınız nedir? Anakartınızı B550 yapmadan 5.nesil Ryzen işlemcilere geçmenizi önermiyorum.

Ryzen 5 3600 o ekran kartını besleyebilmeli. Hangi frekans değerinde kullanıyorsunuz işlemciyi? O.C işlemi yaptıysanız değerleri paylaşır mısınız? Stok soğutucu ile kullanıyorsanız işlemciyi, sağlam bir soğutma alıp O.C ile kullanın. Anakartınız nedir? Anakartınızı B550 yapmadan 5.nesil Ryzen işlemcilere geçmenizi önermiyorum.

Hocam her şeyin normal overclock yapmadım ama bir türlü sorunu da çözemedim sorunu böyle çözebilirim diye düşünüyorum ayrıca ileriye yatırım olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı