Ryzen 5 5600X işlemci Minecraft oynarken 80 derece

yani 75 80 derecelerde fps yi 200 e kısıtlayınca 74 lere iniyor

yani evet valorant gibi oyunlarda 75 derece gayet normal ama minecraft küp küp yani 700fps den aşşağıya inmeyen bir oyun
Oyun yüklenirken bir an sıcaklık artışı normal ama 80 gene biraz abartı gibi. Çok ucuz bir termal macun kullanmış olabilirler. Kısa zamanda kaliteli bir macunla yenileyin. Ayrıca işlemciye undervolt yapın. 1.27-1.30 arası gayet iyi olur. Isıyı büyük ölçüde azaltıp, performansı hiç etkilemeyecektir.

Oyun yüklenirken bir an sıcaklık artışı normal ama 80 gene biraz abartı gibi. Çok ucuz bir termal macun kullanmış olabilirler. Kısa zamanda kaliteli bir macunla yenileyin. Ayrıca işlemciye undervolt yapın. 1.27-1.30 arası gayet iyi olur. Isıyı büyük ölçüde azaltıp, performansı hiç etkilemeyecektir.
çok yapmak istedim ama korktuğumdan yapamadım nasıl yapacağımı buldum ama volt ayarlarını kaç yapmam gerekiyor onu bile bilmiyorum

1.30 yapıyorum inşallah birşey olmaz
:D :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

direkt olarak cpb yi kapatsan, yanlış bilmiyorsam eğer temel frekansta bırakıyor işlemciyi. Farkını görürsün.
O zaman 5600x almanın ne önemi var direkt Ryzen 3100 alsaydı. :D

:D :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman 5600x almanın ne önemi var direkt Ryzen 3100 alsaydı. :D
Şimdi şöyleki, az önce yazdım da görmedi galiba. Bu seriler turbo frekansta iyi Watt çekiyor, Stok fanı varsa şimdilik cpb kapatabilir. Sizin imzanızdan gördüğümüz kadarıyla soğutma probleminiz yok :)

Yeni konular

Geri
Yukarı