Ryzen 5 5600X PC toplama

peki bu 2 sini karşılaştırsak

B550 Tomahawk üst düzey seviyeye yakın bir anakarttır, TUF B550 Plus giriş seviyesi bir anakart sayılabilir.

O açıdan bakarsak evet, ama ilerde konu sahibi daha iyi bir işlemciye geçmek isterse o zaman kısıtlanabilir.
Zannetmiyorum, B550 Plus gayet Ryzen 7 5800X gibi işlemcileri kaldırır, tabi bütçe varsa kesinlikle Tomahawk seçilmeli. Ayrıca forumda 5000 serisini orta seviye bulan kişileri gördüm, 5600X, 5800X, 5900X ve 5950X, daha üstünü yok. Bunlar üst seviye değilde nedir?
veya.
veya

B550 Plus gayet Ryzen 7 5800X gibi işlemcileri kaldırır
Hocam ikimizde iyi biliyoruz ki ciddi bir OC, o anakartı mahveder. Ama şu da bir gerçek ki eğer kullanıcı OC yapmayacaksa Default ayarlarda rahatlıkla tabi ki besleyecektir.
peki konuda gösterdiğim diğer parcalar hakkında dersiniz özellikle psu
PSU fena değil ama ben olsam muadili olan Corsair alırdım. Onun dışında parçalar fena değil hocam.

Hocam ikimizde iyi biliyoruz ki ciddi bir OC, o anakartı mahveder. Ama şu da bir gerçek ki eğer kullanıcı OC yapmayacaksa Default ayarlarda rahatlıkla tabi ki besleyecektir.

PSU fena değil ama ben olsam muadili olan Corsair alırdım. Onun dışında parçalar fena değil hocam.
Hocam arkadaşın hiç O.C yapıcağını düşünmüyorum ki bu parçalar zaten günlük kullanım için yeterde artar. PSU kısmında FSP'ye güveniyorum.
1622388235645.png

Hocam arkadaşın hiç O.C yapıcağını düşünmüyorum ki bu parçalar zaten günlük kullanım için yeterde artar. PSU kısmında FSP'ye güveniyorum.
Eki Görüntüle 1048121
OC yapmayacak ise, dediğiniz gibi. Bu arada FSP konusuna katılıyorum.

Alternatif olarak, Seasonic, High Power öneririm.

Geri
Yukarı