Ryzen 5 5600X sistem oyunlarda kasıyor

Mehmet00021

Zeptopat
Daha fazla  
İyi günler yaklasık bir haftadır her oyunda sıkıntı yasıyorum. Hangi oyunu acarsam acayım ani FPS dropları giriyor örnek olarak GTA 5 eskiden oynarken Full ayarlar 1080P'de rahat rahat oynardım simdi ise örnek FPS 130 da ise 70'e kadar düsüyor. Bir hafta önce Days Gone oynarken Full ayarlar 1080p 130 140 FPS oynardım simdi ise 80'e düsüyor 90'a düsüyor Full drop yiyiorum. Format attım her şeyi tekrar yükledim sürücüler güncel ne yapmamı önenirsiniz? Sorunumu nasıl cözebilirim? YouTube'da izledigim videolarda ekran kartı Full yükte %100 calısıyor bende ise hep düsük.

Sistem.
Ryzen 5 5600X.
MSI 3060 Ti.
ASUS B550F anakart.
16 GB 3600MHz Corsair RAM.
Corsair RM750 Watt PSU.
MSI MAG 240r sogutucu.
Ve kasa genis ve ön tarafinda 3 arka tarafinda 1 fan bulunuyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    3 MB · Görüntüleme: 83
Ayarları kontrol ettim dediğiniz gibi ve XMP'yi de kontrol ettim profil 1 de imiş. Temiz kurulumda yaptım şimdi test edeceğim.
Maalesef sorun çözülmedi ekran kartı kullanımı 75%den 8'lere kadar düşüyor sizce sorun ne olabilir bir hafta öncesine kadar her şey yolunda idi doğru düzgün PC'yi bile açmadım.
@raknhocam hocamın da dediği gibi acaba sürücü bazlı bir problem olabilir mi? eğer öyle ise DDU ile sürücüyü kaldırıp temiz kurulum yapmak en iyisi.

2 kez yaptım hocam ve extra olarak PC'ye format attım sorun gene aynı ne yapacağımı şaşırdım.Youtube den bakıyorum ekran kartı tam güçte çalışıyor benimki eskisi gibi çalışmıyor
180 FPS'den 80'lere kadar düşüyor.

2 kez yaptım hocam ve extra olarak PC'ye format attım sorun gene aynı ne yapacağımı şaşırdım.Youtube den bakıyorum ekran kartı tam güçte çalışıyor benimki eskisi gibi çalışmıyor
180 FPS'den 80'lere kadar düşüyor.
V-SYNC açık olarak oynamayı düşündünüz mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı