Ryzen 5 5600X RX 6700 sistem aniden kasıyor

ilkerp

Hectopat
RAM
2x8 GB 3200 Mhz Kingston HyperX Fury CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 PRO
Ekran kartı
RX 6700
Anakart
B550M S2H
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Arkada oyun falan açıkken Alt Tab atıyorum internette geziniyorum ekran yanıp sönüyor çok kısa aralıklarla, aniden kasmalar falan başlıyor ne oluyor anlamadım bilgisayarıma, fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Birçok sorunu olabilir,

1: Kasa içerisininde fazla kir var ise yavaş çalışmasına sebep olur temizlemenizde fayda var.
2: Bütün sürücülerin güncel olduğundan emin olun.
3: Kurulumla gelen yüklü yazılımları silin.
4: Virüs taraması yapın.
5: Sabit sürünüzü SSD niz ile değiştirin.

hiçbirisi çalışmaz ise en alternatif yolu deneyin ==> sadece en önemli dosyalarınızı bulut veya USB belleğe kaydedin ve bilgisayarınızı fabrika ayarlarına döndürün. (sisteminizde bozuk olan bir dosya var ise sistem düzgün çalışmaz ve donma kasma yaratır, sıfırlarsanız bu sorun düzelticektir.)

Birçok sorunu olabilir,

1: Kasa içerisininde fazla kir var ise yavaş çalışmasına sebep olur temizlemenizde fayda var.
2: Bütün sürücülerin güncel olduğundan emin olun.
3: Kurulumla gelen yüklü yazılımları silin.
4: Virüs taraması yapın.
5: Sabit sürünüzü SSD niz ile değiştirin.

hiçbirisi çalışmaz ise en alternatif yolu deneyin ==> sadece en önemli dosyalarınızı bulut veya USB belleğe kaydedin ve bilgisayarınızı fabrika ayarlarına döndürün. (sisteminizde bozuk olan bir dosya var ise sistem düzgün çalışmaz ve donma kasma yaratır, sıfırlarsanız bu sorun düzelticektir.)
Maalesef tüm maddeler zaten geçerli ve bilgisayarı da sıfırladım defalarca kasma geçer diye belki, bilgisayar donuyor ama arkada spotify falan çalmaya devam ediyor, acaba monitörden falan mı diye düşünmeye başladım artık. Fare imleci 10 saniyede bir ışınlanarak yer değiştiriyor oynatamıyorum fareyi

Maalesef tüm maddeler zaten geçerli ve bilgisayarı da sıfırladım defalarca kasma geçer diye belki, bilgisayar donuyor ama arkada Spotify falan çalmaya devam ediyor, acaba monitörden falan mı diye düşünmeye başladım artık. Fare imleci 10 saniyede bir ışınlanarak yer değiştiriyor oynatamıyorum fareyi.

Sonlarda belirtmiş olduğun sorun ciddi bir sorun gibi gözüküyor termal macunun yeni mi? Yeni ise başka bir sorun vardır bir bilgisayarcıya göstermende fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı