Ryzen 5 5600X sistemde ekran gidiyor

ArtysIIArryn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Öncelikle bu sorunu önceden de yaşamıştım ve burada sizlere danışmıştım. Önceki konu; Çözüldü: 5600X 3070Ti sistemde Ekran gidiyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor

Aynı sorun aynı şekilde devam etmekte. Sadece rastgele kapanma aralığı azalmış durumda. Günde maksimum 2 defa ekran gidiyor. Ek olarak PCI-e kablosu aldım, onunla denediğim zaman 3-4 gün hiçbir hata vermedi fakat yine baş göstermeye başladı. PSU değiştirmeyi düşünüyorum ama öncesinde emin olmak istiyorum, malum her şey pahalı. Bilgisayarı aldığım yere sorduğumda büyük ihtimalle sürücü kaynaklı dediler fakat DDU ile kaldırıp tekrar yüklediğim zaman 1 hafta ekran kapanmadı, sonra yine olmaya başladı. Artık kabak tadı vermeye başladı. Sizlerden değerli yardımınızı beklemekteyim.

Sistemim ise;

- AMD Ryzen 5 5600X 4.6GHz
- ASUS TUF Gaming B550M-E
- Adata XPG Spectrix D41 2x8 GB.
- ASUS TUF Gaming RTX3070 Ti OC V2.
- WD SN570 500GB Blue.

Siyah ekran yük altında nadir oluyor, genelde karta binen yük kesildiğinde oluyor, bu problem kronikleşene kadar tespit etmek zor, temiz bir sistem kurulumu, sonrasında başka bir PSU denenebilir.
Aslında hiç ayırt etmiyor. İster yük altında ister boştayken. Bu da aklıma sadece kablo temassızlığı geliyor. Ya ekran kartı güç girişinde bir eğiklik söz konusu veya PCI-E kablosunun PSU kısmında bir bozukluk. Yani ya paraya kıyıp yeni PSU alıp kendim takacağım, risk alacağım ya da PC'yi tekniğe götürüp 1-2 hafta PC'siz kalacağım. Yardımınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı