Ryzen 5 5600X sistemde oyun içi FPS düşüşleri

@Miraç71 @Deli Azo sistem şu an inanılmaz kötü. Kendim doktor olduğum için pandemide yoğun çalışıyorum eve bugün gelebildim. Warzone açamıyor bile. LoL de 50 FPS veriyor. DDU kullanarak driver sildim yeniden kurdum ilk başta bir düzeldi 10 dakika sonra bu FPS değerlerine yeniden düştü. Acaba donanımsal mı?

OCCT ile tek tek her parçaya test yapar mısınız?

Aynı sorun bendede vardı, 3600mhz cl19 ramlere sahibim sürekli anlık drop yiyordum rami stabil şekilde çalıştırabildiğim 3200mhz cl16'a aldım ve anlık drop sorunu ortadan kalktı cok akıcı denemeni tavsiye ederim.ç
yani sizde de arada fps düşüp sabitleniyor muydu ? Çok ilginç bir şekilde düşük oyunlarda , LoL, Valorant vs de 50 fps falan veriyor artık sabit. Eski fpsleri görmüyorum bile :D . Warzone da o kadar kasıyor ki kapanıyor. Bu ram mhz sorunu sonucu mu oluyor diyorsunuz ?
OCCT ile tek tek her parçaya test yapar mısınız?
her parçayı ne kadar süre yapmam lazım ? 10 ar dakika yaptığımda bir sorun çıkmadı

yani sizde de arada fps düşüp sabitleniyor muydu ? Çok ilginç bir şekilde düşük oyunlarda , LoL, Valorant vs de 50 fps falan veriyor artık sabit. Eski fpsleri görmüyorum bile :D . Warzone da o kadar kasıyor ki kapanıyor. Bu ram mhz sorunu sonucu mu oluyor diyorsunuz ?

her parçayı ne kadar süre yapmam lazım ? 10 ar dakika yaptığımda bir sorun çıkmadı
Hayır sabitlenmiyordu, anlık donup geri düzeliyordu.

Psu testi de yaptım fakat ss almayı unutmuşum. Test sonucunda hata bulunmadı. 3D testi yaparken ekran kartında böyle cıız tarzı bir ses geliyordu. Kayıt ettim ama sanırsam buraya yükleyemiyorum.
Sonuçlar böyle :
@thecrowly34 @Deli Azo

Dosya Ekleri

• vram1.png
    vram1.png
    225,2 KB · Görüntüleme: 42
  • 3dtest 1.png
    3dtest 1.png
    231,8 KB · Görüntüleme: 32
  • linpack1.png
    linpack1.png
    243,4 KB · Görüntüleme: 25
  • ram test1.png
    ram test1.png
    354,2 KB · Görüntüleme: 33
Psu testi de yaptım fakat ss almayı unutmuşum. Test sonucunda hata bulunmadı. 3D testi yaparken ekran kartında böyle cıız tarzı bir ses geliyordu. Kayıt ettim ama sanırsam buraya yükleyemiyorum.
Sonuçlar böyle :
@thecrowly34 @Deli Azo
Herhangi bir sorun gözükmüyor psu'dan ses gelmesi normal değil ama psuda sorun olsa stress testine bilgisayar kapanırdı ve oyunlarda anlık fps düşmeleri yaşardın kalıcıs fps sorunu olmazdı ayarlarınla ilgili sorun olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı