Ryzen 5 5600X Valorant'a girdikten sonra sistemin kendini resetlemesi

MaQuaOfficial

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar sistemimi bugün topladım, Windows'u güncelledim, bütün sürücüleri yükledim fakat Valorant'a girdikten yaklaşık 5 10 dk arasında PC kendini resetliyor, oyunda işlemci sıcaklığım 57 65 derece arasında. Bu durum canımı çok sıkmaya başladı, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistemim:
Ryzen 5 5600X.
MSI MPG B550 GAMING Plus.
Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz.
EVGA GTX 1070 FTW 8 GB.
Toshiba OCZ TR200 240GB.
Seagate Barracuda 1TB.
Corsair VS 650 PSU.
Dark Freezer X124 kule tipi soğutucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios'u da güncellediniz mi? Oyun sırasında afterberner ile cpu/gpu kullanım yüzdeleri ve sıcaklıklarını paylaşır mısın? Bir de ssd önceden var mıydı yoksa yeni temiz cracksiz windows 10 mu kurdunuz?

Artı -1 Eksi
Merhabalar arkadaşlar sistemimi bugün topladım, Windows'u güncelledim, bütün sürücüleri yükledim fakat Valorant'a girdikten yaklaşık 5 10 dk arasında PC kendini resetliyor, oyunda işlemci sıcaklığım 57 65 derece arasında. Bu durum canımı çok sıkmaya başladı, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistemim:
Ryzen 5 5600X.
EVGA GTX 1070 FTW 8 GB.
Toshiba OCZ TR200 240GB.
Seagate Barracuda 1TB.
Corsair VS 650 PSU.
Olay görüntüleyicisinde Whea Logger 18 hatası var mı? Ve BIOS sürümün nedir?

PSU'nun yanındaki etiket gri mi turuncu mu?
Gri rengi
Ekran kartı 2. el mi?
Evet 2. El almıştım fakat kullandığım aktif sistemim vardı sadece anakart işlemci değiştirdim
Bios'u da güncellediniz mi? Oyun sırasında afterberner ile cpu/gpu kullanım yüzdeleri ve sıcaklıklarını paylaşır mısın? Bir de ssd önceden var mıydı yoksa yeni temiz cracksiz windows 10 mu kurdunuz?
Bios u güncellemedim oyun içinde %25 ile 35 arasında cpu kullanıyordu ekran kartı %90 lardaydı işlmemci sıcaklığı 65 i geçmedi ortalama 57 58 civarında dolandı ssd önceden vardı fakat temiz orjinal format attım windows 10 pro kurdum
Arkadaşlar soğutcunun vidalarını kontrol etmek için bilgisayarı söktüm sadece ekran kartını çıkardım daha rahat kontrol etmek için tekrar taktığımda bilgisayarım hiç açılmadı 0 tepki anakartta herhangi bir ışık dahi yanmadı güç kaynağımı söktüm kısa devre yaptım boşta fanı döndü çalıştı yarın sağlam bir güç kaynağıyla tekrar deneyeceğim
Olay görüntüleyicisinde Whea Logger 18 hatası var mı? Ve BIOS sürümün nedir?
Olay görüntüleyicisine bakamadım bilgisayar hiç açılmıyor şimdi güç kaynağından şüphelendim söktüm boşta kısa devre yaptım çalıştı yarın farklı bir güç kaynağıyla tekrar deneyeceğim :(

Sistemim:
Ryzen 5 5600X.
EVGA GTX 1070 FTW 8 GB.
Toshiba OCZ TR200 240GB.
Seagate Barracuda 1TB.
Corsair VS 650 PSU.
Arkadaşlar dün bilgisayarı kapatmıştım bir daha açılmadı sorun anakartta sanırım önce güç kaynağını değiştirdim gene aynı hiç açılmıyor anakart hiç tepki vermiyor ekran kartını söküp tekrar güç verdim gene olmadı hiçbir şekilde anakart çalışmıyor garantiye yollayacağım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı