Ryzen 5 5600X Valorant'ta 85 dereceyi görüyor

Aprn

Femtopat
Daha fazla  
İşlemcim AMD Ryzen 5 5600X, Valorant oynarken MSI Afterburner'da bilgisayarım rahatlıkla 400 FPS bile verirken 250 FPS'de işlemcim 80-85 dereceleri görmeyi başladı. Bir sorun mu var?

Oyun optimizasyon sorunlarını bu aralar çok görmeye başladım, bunlardan birisi de Valorant. Tek çekirdek üzerine yükleniyor oyun. O da yüksek frekanslara daha sık çıkması ve ısınmasına neden oluyor, stok fandan da çok bir şey beklememek lazım.

Bilgisayarımda AMD Ryzen 5 5600X kullanıyorum ve oyun oynarken 85 dereceleri görüyor (ağır oyunlarda değilken). Önde 3 tane fan, 1 tane egzoz fanı ve işlemcinin stok fanı var fakat son zamanlarda şunu fark ettim egzoz fanı çalışmıyor. İşlemcinin bu kadar ısınması egzoz fanı çalışmadığı için mi yoksa stok fan olduğu için mi? Not: Ekran kartım 50 derece bile görmüyor.

Bilgisayarımda AMD Ryzen 5 5600X kullanıyorum ve oyun oynarken 85 dereceleri görüyor (ağır oyunlarda değilken). Önde 3 tane fan, 1 tane egzoz fanı ve işlemcinin stok fanı var fakat son zamanlarda şunu fark ettim egzoz fanı çalışmıyor. İşlemcinin bu kadar ısınması egzoz fanı çalışmadığı için mi yoksa stok fan olduğu için mi? Not: Ekran kartım 50 derece bile görmüyor.

Stok fan olduğu için ısınıyor BIOS'tan Core Boost kapatın kule tipi soğutucu alasya kadar idare eder.

Egzoz fanıda düzeltin yeni fan alın.

R5 5600 ile stok fanla 82-90 arası görüyordu. ID-COOLİNG SE 214-XT aldım ve en fazla 73 derece gördüm, ortalama sıcaklık 63 falan.

Yani çare kule tipi soğutucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı