Ryzen 5 5600X ve RTX 3070 sistem iyi mi?

Sanırım beyaz temalı bir şey yapmak istiyorsunuz, stoklar geldiğinde ekran kartını 3070 vision OC seçebilirsiniz. Eğer kabloların beyaz görünmesi sizin için önemli değilse CF750 değil de XPG Core Reactor daha mantıklı.

Evet beyaz temalı oluşturmak istiyorum ekran kartını da stok kalırsa vision OC alacağım kablolamayı da beyaz yapacağım.
Hocam RTX 3000 serisi 2K monitörü mecbur kılıyor. Ama işlemciniz iyi. Kullanabilirsiniz.

Evet 2K gerekli ama 1080P de darboğaz olmuyor R5 5600X ile diye gördüm.
Zaten dediğim gibi elime para geçtiğinde 2K alacağım.

X570 çipset gereksiz, sonuçta 15 tane PCI-E 4.0 M.2 takmayacaksınız.

Vision OC stok varken 6500-7000 lira arasıydı, çok fazla önerdiğim için biliyorum.

Beyaz kablo isterseniz CX750 dışında bir seçenek kalmıyor, mantıklı bir seçim.

RGB istemiyorum demişsiniz ama beyaz temalı bir sistemde RGB bellek iyi gözükür, en kötü beyaz yanacak şekilde ayarlarsınız. Attığım sistem 15000 lira oluyor, eğer gerçekten beyaz manyağıysanız RAM'i de beyaz seçebilirsiniz 😃 275R yerine daha geniş olan 4000D de seçilebilir, size kalmış. Kasa olarak 4000D (düz model) çok daha iyi fakat 275R kompakt.

Ekran kartı RTX 3070 Vision OC

Hocam XPG Core Reactor’a indirim gelmiş 875₺’ye düşmüş. Kesinlikle onu öneririm. Bu fiyata 1.kalite Japon kapasitörlü başka bir model yok şuan bu fiyata.

Geri
Yukarı