Ryzen 5 5600X Yüksek Sıcaklık

AbraY

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi günler, iyi forumlar. Sorunum işlemciden kaynaklı işlemcim boşta 70 derece azıcık zorladığımda direkt 96 oluyor ancak bu sorun 3-4 haftadır var. Önceden de vardı aslında ama bu kadar yüksek değerler değildi normalden 3-4 derece fazlaydı. Ancak şu sıralar iyice cozuttu bu sıcaklık değerleri. Üstünde Kraken M22 120mm sıvı soğutu var bu arada. Kasam da H510i. Servise göndermeyi düşünüyorum ancak bilgisayara da ihtiyacım olduğu için işlemciyi servise göndermeden bu sorunu çözebilir miyim diye bu konuyu açmak istedim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler, iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• sıcaklık.PNG
    sıcaklık.PNG
    77,5 KB · Görüntüleme: 96
  • a.PNG
    a.PNG
    20,9 KB · Görüntüleme: 99
Arkadaşlar öncelikle iyi günler, iyi forumlar. Sorunum işlemciden kaynaklı işlemcim boşta 70 derece azıcık zorladığımda direkt 96 oluyor ancak bu sorun 3-4 haftadır var. Önceden de vardı aslında ama bu kadar yüksek değerler değildi normalden 3-4 derece fazlaydı. Ancak şu sıralar iyice cozuttu bu sıcaklık değerleri. Üstünde Kraken M22 120mm sıvı soğutu var bu arada. Kasam da H510i. Servise göndermeyi düşünüyorum ancak bilgisayara da ihtiyacım olduğu için işlemciyi servise göndermeden bu sorunu çözebilir miyim diye bu konuyu açmak istedim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler, iyi forumlar.
Soğutucu düzgün yerleştirildi mi? Ayrıca kullanılan macunun kalitesi de önem taşır.

Boşta 70 derece ciddi bir değer. Bence de montajın da veya termal macunda bir problem olmuş olmalı.

Fazla.
Macunu bir daha kontrol edeyim ancak bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Macun dışında ne gibi bir problem olabilir?
Fazla ama 5600X gibi bir işlemci için stok soğutucu da yetersiz.
Doğru söylüyorsunuz, 1-2 ay içinde soğutucuyu satıp 360mm'ye geçmeyi planlıyordum aslında ama dolar bu kadar artınca o da hayal oldu.

Bilgisayarı hazır olarak aldığım için sistemin montajını gaminggen yaptı. Macunda sıkıntı yok, ancak kalitesini bilemiyorum.

Ben de GameGaraj'dan sistem aldığımda işlemci 100 derecede çalışıyordu. Sonra fark ettim işlemci fanının tek ayağı oturmamış. Kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı