Ryzen 5 7500F sıvı soğutma kablo düzenlemesi yaptıktan sonra boşta 97 derece

samet devren

Picopat
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Soğutmayı taktım yükte 60 derece geçmiyordu. Sonra kablo düzenlemesi yapayım dedim pompanın yönünü çevirdim söktüm taktım kabloları tak çıkar yaptım boşta 60 derece oldu. Sonra 60 olunca panik yaptım bazı konularda çıkarıp takınca düzeldiğini söylemişlerdi çıkardım taktım yönünü değiştirmeden şu an 97 derece oldu. Ne yapabilirim termal macunla mı alakalıdır?

Hocalarım merhaba soğutmayı taktım yükte 60 derece geçmiyordu. Sonra kablo düzenlemesi yapayım dedim pompanın yönünü çevirdim söktüm taktım kabloları tak çıkar yaptım boşta 60 derece oldu. Sonra 60 olunca panik yaptım bazı konularda çıkarıp takınca düzeldiğini söylemişlerdi çıkardım taktım yönünü değiştirmeden şuan 97 derece oldu. Ne yapabilirim termal macunla mı alakalıdır?
1708365598235.png

Termal macun ile alakalı olabileceğini sanmıyorum eğer hiç yoksa pompanın altındaki jelatini çıkardınız mı ?
Yönünü değiştirmeden önce nasıl 60 derecedeydi o zaman?
Sıvı soğutmalarda boşta 50-60 derece olması normal ama 90 derece üstüne çıkması anormal. Geri eski hâline çevirin. Soğutucu modelini de verebilirdiniz...

Yönünü değiştirmeden önce nasıl 60 derecedeydi o zaman?
Sıvı soğutmalarda boşta 50-60 derece olması normal ama 90 derece üstüne çıkması anormal. Geri eski hâline çevirin. Soğutucu modelini de verebilirdiniz...
Hocam tekrar çevirdim eski yönüne bi sefer isi gostergesini acamadan sistem otomatik kapandı. Model DeepCool LE520 yardimci olur musunuz?

@CEO of SM Technology Hocam tak çıkar yapa yapa termal macun silinmiş olabilir mi? işlemcinin bir kısmında macun seyrek.

Her çıkarıp taktığında macunu yenilemiyor musun ?
Macunu yenileyip iyice yayıldığından emin ol ve vidaları sıkarken çapraz olarak yavaş yavaş sık.

Hocalarım merhaba. Soğutmayı taktım yükte 60 derece geçmiyordu. Sonra kablo düzenlemesi yapayım dedim pompanın yönünü çevirdim söktüm taktım kabloları tak çıkar yaptım boşta 60 derece oldu. Sonra 60 olunca panik yaptım bazı konularda çıkarıp takınca düzeldiğini söylemişlerdi çıkardım taktım yönünü değiştirmeden şu an 97 derece oldu. Ne yapabilirim termal macunla mı alakalıdır?

Eki Görüntüle 2120837
Her çıkarıp taktığında macunu yenilemiyor musun ?
Macunu yenileyip iyice yayıldığından emin ol ve vidaları sıkarken çapraz olarak yavaş yavaş sık.
Macunu yenilemedim. Sorunu çözdüm. Durumdan muzdarip olanlar ben pompanın altındaki anakarta takılan montaj paketinden çıkan çift taraflı vidaları pompayı söküp takmayı tekrar ettiğim için gevşetmişim onları sıkıp tamamen oturttum temas etmeye başladı ve sıcaklıklar normale döndü.

Yeni konular

Geri
Yukarı