Ryzen 5 7600 sıcaklık değerleri normal midir?

Bu modelde tek fan çıkıyor yükseklik daha kısa olması için, tek fan takılı

Garip. Çift çıkması gerekirdi.
Diğer tarafı kasanın fanı biraz etkiler.
Ortadaki fanı resimde gösterdiğim şekilde takın.
Ya da başka fan varsa işaretlediğim yere de takın.

1712701122493.jpeg

Garip. Çift çıkması gerekirdi.
Diğer tarafı kasanın fanı biraz etkiler.
Ortadaki fanı resimde gösterdiğim şekilde takın.
Ya da başka fan varsa işaretlediğim yere de takın.

Eki Görüntüle 2164411

RAM'lerin rgblerine denk geliyor sanırım o şekilde uymaz gibi.

S olmayan modelde 2 adet çıkıyor fan.

Ekstrada fan alınıp takılıyorda 2-3 derece fark ediyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Çıkardım yön degiştirmek için üstten sabitledim ama alttan ekran kartından dolayı takamıyorum (hazır sistemin ekran kartını bile montajlattırmıştım)

Şöyle bir şey yazmışsınız sanırım dediğim tarafa taktınız.
Bir süre idare ederek kullanırsınız.
Fakat ekran kartını çıkarıp takmak en kalıcı çözüm olur.
Ekran kartını çıkarıp takmak aşırı basit.
Çok rahat oturuyor bu tarz fan klipsleri merak etmeyin.

RAM'lerin rgblerine denk geliyor sanırım o şekilde uymaz gibi.

S olmayan modelde 2 adet çıkıyor fan.

Ekstrada fan alınıp takılıyorda 2-3 derece fark ediyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Yani bana işlemci soğukluğu mu ram ışıklı mışıklı olsun mu diye sorsalar işlemci soğukluğu daha önemli derim ama siz bilirsiniz tabi.
İşiniz görüldüyse hayırlı olsun.

Şöyle bir şey yazmışsınız sanırım dediğim tarafa taktınız.
Bir süre idare ederek kullanırsınız.
Fakat ekran kartını çıkarıp takmak en kalıcı çözüm olur.
Ekran kartını çıkarıp takmak aşırı basit.
Çok rahat oturuyor bu tarz fan klipsleri merak etmeyin.

Yani bana işlemci soğukluğu mu ram ışıklı mışıklı olsun mu diye sorsalar işlemci soğukluğu daha önemli derim ama siz bilirsiniz tabi.
İşiniz görüldüyse hayırlı olsun.
ışık görünmemesinden değilde sığacak mı diye diyorum olmadı o şekilde de denerim hangisi daha iyi performasn verirse artık

ışık görünmemesinden değilde sığacak mı diye diyorum olmadı o şekilde de denerim hangisi daha iyi performasn verirse artık

Bilgisayarcı yine iyi fiyat vermiş.
Bende AM5 sisteme geçtim bir oradan parça al bir buradan parça al derken eve geldiğimde aşırı yorgundum bilgisayarı toplayacak halim yoktu 200-300 neyse vereyim kasayı toplasınlar diye bilgisayarcıya götürdüm. 1200 TL dediler toplamaya :) Hemde moduler PSU'nun bütün bağlantılarını yapmıştım öncesinde.
Sizin için 15-20 dakikalık dediğimde yok 1,5 saat sürüyor demişti birde.
Bu işi bilmesem yutturacaklardı. Eve geldim 40 dakikaya toparladım bilgisayar ve fanı.
Yani işin özü sözü işi bilen bir arkadaşın varsa ona yaptır. Bilgisayarcılara pek güvenme.

Bilgisayarcı yine iyi fiyat vermiş.
Bende AM5 sisteme geçtim bir oradan parça al bir buradan parça al derken eve geldiğimde aşırı yorgundum bilgisayarı toplayacak halim yoktu 200-300 neyse vereyim kasayı toplasınlar diye bilgisayarcıya götürdüm. 1200 TL dediler toplamaya :) Hemde moduler PSU'nun bütün bağlantılarını yapmıştım öncesinde.
Sizin için 15-20 dakikalık dediğimde yok 1,5 saat sürüyor demişti birde.
Bu işi bilmesem yutturacaklardı. Eve geldim 40 dakikaya toparladım bilgisayar ve fanı.
Yani işin özü sözü işi bilen bir arkadaşın varsa ona yaptır. Bilgisayarcılara pek güvenme.
Valla 2.5 saatde anca bitti ben pratikte kötüyüm adamda pratikte iyi tamamlıyarak yapmaya calıstık bir şeyler genelde 500--1000 arası değişiyormuş ben 200 falan sanıyordum

Bilen arkadaş vardı da bu sefer parçaya zarar gelse falan soğutucuyu takarken PIN'i yamultan falan görmüştüm en azından bir şey olursa yardımcı olur diye yaptırdım bakalım başka bir şey çıkmaz umarım.

Valla 2.5 saatde anca bitti ben pratikte kötüyüm adamda pratikte iyi tamamlıyarak yapmaya calıstık bir şeyler genelde 500--1000 arası değişiyormuş ben 200 falan sanıyordum

Bilen arkadaş vardı da bu sefer parçaya zarar gelse falan soğutucuyu takarken PIN'i yamultan falan görmüştüm en azından bir şey olursa yardımcı olur diye yaptırdım bakalım başka bir şey çıkmaz umarım.

7600 diğer işlemcilere göre 5-6 derece daha yüksek ısıyla çalışan 7-8 W daha fazla güç tüketimi yapan bir işlemci. Bu yüzden soğutması biraz daha iyi olması gerekiyor. Aldığın soğutucuya internet üzerinden baktım gerçekten ortasına takılmış her yerde. Aşırı mantıksız geldi bana. Hava tipi soğutucuda ortada kalan kısma hava gelmeden nasıl hava dönüşümü yapacak ki. Mühendislik hatası gibi resmen.
Pinleri yamultmak acemi işi. İşlemciye ve anakarta nazik davrandığın sürece hiç bir şey olmaz.

Geri
Yukarı