Ryzen 5 7600 ve ASUS 4080 hazır sistem alınır mı?

@408157 şu an toplayacak olsam hâlâ aynı PSU'yu mu önerirsiniz? Bir de bu PSU bundan 2 sene sonra misalen 5070 yahut 5080'e geçecek olsam o kartı da besleyebilir mi sizce? Hatta aynı soruyu bütün sistem için sormuş olayım: 2 sene sonra başka bir parçayı değişmeye gerek kalmadan yalnızca 5070 yahut 5080 kullanılabilir mi bu sistemde?
Bu arada size özel mesaj atmam mümkün mü? Biraz daha detay birkaç şey sormak istiyorum.

Evet, hala Corsair PSU'yu oneririm ama ilerideki kartin guc tuketimini bilemem ama 850W alin o zaman.

7800x3D yine top seviye bir ekran kartini besleyecegini dusunuyorum yenisi ciktigi zaman.

Evet, hala Corsair PSU'yu oneririm ama ilerideki kartin guc tuketimini bilemem ama 850W alin o zaman.

7800x3D yine top seviye bir ekran kartini besleyecegini dusunuyorum yenisi ciktigi zaman.
750'lik versiyonu 8k olan PSU'nun 850'lik versiyonu 4k. Her halükarda 850 olanı daha mantıklı sanırım, sizce de öyle mi?
Ayrıca 7700 için sormuştum. O besleyemez mi 5080'i 4k'da?

750'lik versiyonu 8K olan PSU'nun 850'lik versiyonu 4K. Her halükarda 850 olanı daha mantıklı sanırım, sizce de öyle mi?
Ayrıca 7700 için sormuştum. O besleyemez mi 5080'i 4K'da?

UHD ile cogu islemci besliyor top seviye ekran kartini. Kartin durumunu bilemem tabii, eski serilere bakarsak beslemesi lazim.

O 8K olan sisirilmis fiyat. 750W alacaksan Corsair var attigim. 1K daha koyup 850W alacaksan o NZXT var. İkisi de iyidir.

UHD ile cogu islemci besliyor top seviye ekran kartini. Kartin durumunu bilemem tabii, eski serilere bakarsak beslemesi lazim.

O 8K olan sisirilmis fiyat. 750W alacaksan Corsair var attigim. 1K daha koyup 850W alacaksan o NZXT var. İkisi de iyidir.
Sizce 750'lik olanın 5000 serisi bir ekran kartını beslemesi muhtemel midir? 850'lik geleceğe yatırım olur ve olası bir sonraki nesil GPU değişiminde PSU değişimine gerek kalmaz fakat aynı karta 750'lik PSU yetecekse de boşuna 850'lik para ve elektrik harcamaz.

Sizce 750'lik olanın 5000 serisi bir ekran kartını beslemesi muhtemel midir? 850'lik geleceğe yatırım olur ve olası bir sonraki nesil GPU değişiminde PSU değişimine gerek kalmaz fakat aynı karta 750'lik PSU yetecekse de boşuna 850'lik para ve elektrik harcamaz.

4070 su an 550W yetiyor mesela. Guc tuketimini iyi yaptilar 5000 serisi ile 5070 maksimum 650W derim. 4080 de 700W yetiyor. 5080 de 850W diyelim. 4090 ise 850W yetiyor. Yani, 850W bence de mantikli.

4070 su an 550W yetiyor mesela. Guc tuketimini iyi yaptilar 5000 serisi ile 5070 maksimum 650W derim. 4080 de 700W yetiyor. 5080 de 850W diyelim. 4090 ise 850W yetiyor. Yani, 850W bence de mantikli.
O zaman 850 son kararım, teşekkürler.
Bir de işlemciyi merak ettim hocam. Ben 7700 alacağım fakat iki tavsiyeniz de kutusuz, çıplak gibi görünüyor. Bu işlemcilerin böyle olma sebepleri nedir?

O zaman 850 son kararım, teşekkürler.
Bir de işlemciyi merak ettim hocam. Ben 7700 alacağım fakat iki tavsiyeniz de kutusuz, çıplak gibi görünüyor. Bu işlemcilerin böyle olma sebepleri nedir?

Kutulu ve fanli modelleri cok daha pahali. Kutusuz olunca ucuz oluyor. Zaten fan harici olarak alinacagindan gelmesine gerek yok.

Kutulu ve fanli modelleri cok daha pahali. Kutusuz olunca ucuz oluyor. Zaten fan harici olarak alinacagindan gelmesine gerek yok.
Çok vaktinizi aldım, baya meşgul ettim kusura bakmayın ama bir de şunu sorayım: bazı parçaları bazı siteler vade farksız taksitle satıyor (mesela 7700'ü n11'de magic diye bir satıcı), bu şekilde baya cazip geliyor ama aklıma bir "acaba" da gelmiyor değil. Bunlar gibi yahut pazarama gibi internette memnun kalmayanı memnun kalanından fazla olan sitelerle ilgili bir öneriniz var mı? Elbette elektronik büyük oranda şans işi fakat bu hususta özel bir tavsiyeniz varsa duymak isterim.

Çok vaktinizi aldım, bayağı meşgul ettim kusura bakmayın ama bir de şunu sorayım: Bazı parçaları bazı siteler vade farksız taksitle satıyor (mesela 7700'ü N11'de magic diye bir satıcı), bu şekilde bayağı cazip geliyor ama aklıma bir "acaba" da gelmiyor değil. Bunlar gibi yahut Pazarama gibi internette memnun kalmayanı memnun kalanından fazla olan sitelerle ilgili bir öneriniz var mı? Elbette elektronik büyük oranda şans işi fakat bu hususta özel bir tavsiyeniz varsa duymak isterim.

Magic satisini bayagi bir şey satarken gordum. Kendim bir şey almadim, ama bence guvenilir. Ki zaten attigim sitelerin desteklerleri var. Bu yuzden kotu bir şey olursa, yardimci olabilirler. Attigim Akakçe linklerinin altinda baska siteler ve saticilar da var. Fiyat farki az ise onlardan da alabilirsiniz.

Magic satisini bayagi bir şey satarken gordum. Kendim bir şey almadim, ama bence guvenilir. Ki zaten attigim sitelerin desteklerleri var. Bu yuzden kotu bir şey olursa, yardimci olabilirler. Attigim Akakçe linklerinin altinda baska siteler ve saticilar da var. Fiyat farki az ise onlardan da alabilirsiniz.
Destek bölümünün bazı sitelerde bazen umursamaz olduğuyla ilgili bir şeyler okumuştum da ondan sordum.
Bir de şunu sorayım bari, bu kasayı seçmenizin özel bir sebebi var mı? Kaliteden ödün vermeden başka, ve tercihen daha ucuz, bir kasa öneriniz olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı