Ryzen 5 7600X ve B450M S2H ile uyumlu mu?

R7 7800x3D, RTX 3060'a darboğaz falan yapmaz. Ne saçmalıyorsunuz? R7 7800x3D, RTX 4090'ı tak yine besler. Ryzen 7000 serisinde hiçbir işlemci, RTX 3060 gibi bir karta darboğaz yapmaz.

Hocam arkadaşın bahsettiği şey farklı aslında. Sizin dediğiniz işlemci darboğazı. Bir de ekran kartı darboğazı var. Mesela GTX 9xx bir karta 79xx bir işlemci takarsanız ekran kartı darboğazı olur çünkü ekran kartı aşırı güçsüz kalır.

He arkadaşın temelden çıktığı fikir doğru olsa da fikri yanlış. 3060 darboğaz falan yapmaz o işlemciye. Çok daha eski bir ekran kartı lazım.

Bir de ekran kartı darboğazı var.
Konu sahibi, ''R7 7800X, RTX 3060'a darboğaz yapar mı?'' diye soru sormuş. Arkadaş da ''yapar'' diye cevap vermiş.

Zaten yazdığım şeyden o ekran kartına o işlemcinin fazla fazla geldiğini anlayabilirsiniz, ''RTX 4090 tak yine besler'' yazdım hocam.

Konu sahibi, "R7 7800X, RTX 3060'a darboğaz yapar mı?" diye soru sormuş. Arkadaş da "yapar" diye cevap vermiş.

Zaten yazdığım şeyden o ekran kartına o işlemcinin fazla fazla geldiğini anlayabilirsiniz, "RTX 4090 tak yine besler" yazdım hocam.

Zaten siz yanlış bir şey söylemediniz sadece arkadaşın aslında ne anlatmak istediğini söylemek istedim ama cevabı yanlış evet.

Geri
Yukarı