Ryzen 5 7600X vs Ryzen 7 7700X

Aralarında 2000 ₺ gibi bir fiyat farkı var ve performans olarak Ryzen 7 7700X daha iyi ama 2000₺ fazla verilir mi tercih meselesi.

İkisi de değil kardeşim. Dehşet bir ısınma sorunu var. Eco mode diye bişi çıkarmışlar. 2-3 fps feragat edip TDP değerleriyle oynuyorsun. Aklı olan intel alır. 240lık sıvı soğutma yetmiyor. 300 lük kullananda bile değerler yüksek. Ben bu durumu çözemedim akşam yeni bir macun sipariş ettim ve fanların yönlerini değiştiricem o da olmazsa firmaya iade yolu göründü.

İkisi de değil kardeşim. Dehşet bir ısınma sorunu var. Eco mode diye bir şey çıkarmışlar. 2-3 FPS feragat edip TDP değerleriyle oynuyorsun. Aklı olan Intel alır. 240'lık sıvı soğutma yetmiyor. 300'lük kullananda bile değerler yüksek. Ben bu durumu çözemedim akşam yeni bir macun sipariş ettim ve fanların yönlerini değiştireceğim o da olmazsa firmaya iade yolu göründü.

Hocam ama Intel 13.nesilden sonra soket değiştiriyor. Ben 7600X aldım sıcaklık değerleri iyi şu an

Hocam ama Intel 13.nesilden sonra soket değiştiriyor. Ben 7600X aldım sıcaklık değerleri iyi şu an
Yük altında mesela cod vb sağlam oyunlar yüksek ayarda oynarken kaç derece maks oluyor? Birde eco mode açık mı? Ben ona göre problemi kendimde arayıp kasayı iade edeceğim. 80' derece işlemci sıcaklığı 240 lık coolermaster sıvı soğutmayla tutamıyorsa ben o işlemciye söyleyecek sözüm yok.

Geri
Yukarı