Ryzen 5 işlemci sıcaklığının 60C°'ye kitlenmesi

Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 1 hafta önce GTA 5 drop sorunumun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüp konu açmıştım ancak sorun farklı gibi. RAM kullanımım normale döndü droplar devam ediyor ve MSI Afterburner'dan izlediğimde işlemci sıcaklığım sabit ve 60 dereceyi geçmiyor. Sanırım dropa neden olan şey bu işlemci kendini 60 dereceden sonra korumaya alıyor ve ben de FPS düşmesi yiyorum. İşlemci Ryzen 5 ve bu sınırı nereden kapatabilirim?

Dragon Center yada Ryzen Master ile kontrol et işlemcin sınırlandırılmış olabilir. Bİlgisayarında güç seçeneklerine de bir bak dedim optimum güçte çalışıyor olabilir bilgisayarın. Muhtemelen Ryzen Master yüklediğinde sorunun ortadan kalkacaktık.

Hocam BIOS'tan PBO ayarlarıyla oynadınız mı hiç? Normalde o işlemcinin limiti 95 derece çünkü, ancak PBO ayarından limit değiştirilebiliyor. PBO ayarlarını kontrol edin derim.

Öyle bir şey yokmuş ryzen masterda peakte 95 yazıyor
Hocam BIOS'tan yapılan ayarlar bazen Ryzen Master'a yansımayabiliyor. Misal ben volt ayarını değiştirdiğimde Ryzen Master'da eski değerleri görüyorum genelde. Siz yine de bir bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı