Ryzen 5 OC performans farkı

MustafaYcsy

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X base 3.7 ile geliyor ya hani, ben bunu OC ile 4.6 ya sabitlersem nasıl bir performans farkı olur? Oyunlarda gözle görülür bir FPS farkı olur mu?
Anakartımı RAM'imi ekran kartımı sormanıza gerek yok. Sadece GHz farkını merak ediyorum ben.
3.7 ile 4.6 arasında kaç FPS fark olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci zaten Core Performance Boost ile 4.6GHz görüyor. Yani performans değişmez. Sen daha yüksek frekanslara çıkmayı hedefle.

Online rekabetçi oyunlarda fark gözle görülür olacaktır, ancak AAA oyunlar daha çok GPU odaklı olduğu için onda çok bir artış olmaz.

Anakartını, PSU'nu ve soğutucunu sormak zorundayız, bu üçü kaliteli olmadan verimli bir OC hayal olur.

Online rekabetçi oyunlarda fark gözle görülür olacaktır, ancak AAA oyunlar daha çok GPU odaklı olduğu için onda çok bir artış olmaz.

Anakartını, PSU'nu ve soğutucunu sormak zorundayız, bu üçü kaliteli olmadan verimli bir OC hayal olur.
Zaten kendini oyunlarda 4.6'ya boostlayabilen bir işlemci. Yani çoklu çekirdek gerektiren uygulamalar harici oyunlarda hiçbir fark görmez. All Core OC yerine PBO'dan +200 MHz vermek çok daha mantıklı oyun için.

Zaten kendini oyunlarda 4.6'ya boostlayabilen bir işlemci. Yani oyunlarda hiçbir fark görmez. All Core OC yerine PBO'dan +200 MHz vermek çok daha mantıklı oyun için.

O da olabilir, stabil olarak hep 4.6GHz isterse olabilir o OC. Tabii bunların hepsi soğutucuya da bağlı, sıcaklıklar 90 olursa zaten anlamı yok ne OC'nin ne de PBO'nun.

O da olabilir, stabil olarak hep 4.6GHz isterse olabilir o OC. Tabii bunların hepsi soğutucuya da bağlı, sıcaklıklar 90 olursa zaten anlamı yok ne OC'nin ne de PBO'nun.
Ben Wraith Prism ile bile PBO açıkken 4850'yi rahat görüyorum oyunlarda. Konu sahibinin soğutucusu stok değilse silikonuna bağlı olarak en kötü 4.8 falan görür.

AMD Ryzen Master ile auto oc moduna aldım işlemcimi oyunda (valorant - cs go ) sabahtan akşama kadar oynadım stabil olarak 4.5 de çalıştı arada 4.7 yi gördüm 68 derece üstüne çıkmadı ortalama 61 derece ile çalıştı

AMD Ryzen Master ile Auto OC moduna aldım işlemcimi oyunda (Valorant - CS:GO ) sabahtan akşama kadar oynadım stabil olarak 4.5 de çalıştı arada 4.7'yi gördüm 68 derece üstüne çıkmadı.

Güzel değerler, performanstan da memnunsan iyi iş.

Ryzen 5 5600X base 3.7 ile geliyor ya hani, ben bunu OC ile 4.6 ya sabitlersem nasıl bir performans farkı olur? Oyunlarda gözle görülür bir FPS farkı olur mu?
Anakartımı RAM'imi ekran kartımı sormanıza gerek yok. Sadece GHz farkını merak ediyorum ben.
3.7 ile 4.6 arasında kaç FPS fark olur?

Temel frekansı yükseltemek boştaki tüketimini de arttırmak demek ayrıca zaten Turbo ile 4.6 oluyor bence Turbo all-Core 4.8 falan deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı