Ryzen 5500 için anakart önerisi

ceyhunozkan43

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 3-4 ay öncesine kadar işlemcimi i5 12400F, anakartımı da ASUS B660M K-D4 ile değiştirmeyi planlıyordum ama o zamandan bu zamana ikisinin fiyatı da bir hayli arttı. O yüzden işlemci olarak Ryzen 5 5500 almaya karar verdim. Ancak anakart seçemedim. Uygun fiyatlı bir AM4 soketli anakart önerir misiniz?

Anakartta olmasını istediklerim;
•2 tane M.2 yuvası (bir tanesi 4 GB okusa yeter diğeri daha az da olur).
•4 adet hafıza yuvası olması (elimde zaten 2x8GB var 2 tane daha alırsam güzel yükseltme olur uygulamalar için).
•Ekran kartı pcle slotu 4.0 olursa çok güzel olur.

Eğer Ryzen 5 5500 yerine daha mantıklı bir işlemci öneriniz varsa onlara da açığım teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, 3-4 ay öncesine kadar işlemcimi i5 12400F, anakartımı da ASUS B660M K-D4 ile değiştirmeyi planlıyordum ama o zamandan bu zamana ikisinin fiyatı da bir hayli arttı. O yüzden işlemci olarak Ryzen 5 5500 almaya karar verdim. Ancak anakart seçemedim. Uygun fiyatlı bir AM4 soketli anakart önerir misiniz?

Anakartta olmasını istediklerim;
•2 tane M.2 yuvası (bir tanesi 4 GB okusa yeter diğeri daha az da olur).
•4 adet hafıza yuvası olması (elimde zaten 2x8GB var 2 tane daha alırsam güzel yükseltme olur uygulamalar için).
•Ekran kartı pcle slotu 4.0 olursa çok güzel olur.

Eğer Ryzen 5 5500 yerine daha mantıklı bir işlemci öneriniz varsa onlara da açığım teşekkürler. :)

Ryzen 5 5500 PCI 4.0 desteklemiyor o yüzden 5600 bakabilirsiniz.

B550 alın ileride işlemciyi upgrade edersiniz B450 al diyenleri takmayın bile güncelleyemezsiniz bilgisayarcılar ilgilenmiyor bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı