Ryzen 5500 MSI B550M PRO-A Boşta 71 derece oluyor

Alperen0758

Decapat
Daha fazla  
RAM
klissre 16x2
SSD veya HDD modeli
240 gb sata ssd ve 1 tb hdd
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
MSI b550m pro a
İşlemci
Ryzen 5 5500
İşlemci ve anakartım boşta 60 derece hatta 71 derecelere çıkıyor oyunda kasma yaratıyor. Anlam veremedim sistemim de yeni.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve anakartım boşta 60 derece hatta 71 derecelere çıkıyor oyunda kasma yaratıyor. Anlam veremedim sistemim de yeni.
Boşta 60 derece normal ama 71 derece değil. Kasanızın hava sirkülasyonu nasıl? İşlemci fanı tam oturmuş mu? Bu arada stok soğutucu mu kullanıyorsunuz yoksa kule tipi mi?

Boşta 60 derece normal ama 71 derece değil. Kasanızın hava sirkülasyonu nasıl? İşlemci fanı tam oturmuş mu? Bu arada stok soğutucu mu kullanıyorsunuz yoksa kule tipi mi?

Stok soğutucu kullanıyorum hava sirkülasyonu da iyi daha önce de kullanıyordum işlemci derecesi 60ı geçmedi hiç. Biraz zaman geçince düşüyor anlam veremedim hiçbir şeye.

Kasada açık bir taraf var mı peki? Mesela bir paneli takmamak gibi. Bir de kasada kaç fan var? Havalar ısındığı için bu durum bana normal gibi geldi.

Termal macunu ne zaman yenilediniz eğer 1,5-2 yıl geçtiyse termal macunu yenileyin.

Stok soğutucuda bu kadar ısınması normal. Aşırı büyük bir sıcaklık değil bu değerler.

Son düzenleme:
Kasada açık bir taraf var mı peki? Mesela bir paneli takmamak gibi. Bir de kasada kaç fan var? Havalar ısındığı için bu durum bana normal gibi geldi.

Termal macunu ne zaman yenilediniz eğer 1, 5-2 yıl geçtiyse termal macunu yenileyin.

Stok soğutucuda bu kadar ısınması normal. Aşırı büyük bir sıcaklık değil bu değerler.

Hocam PC'yi açtığım gibi derecesi anakart ve işlemci olarak 71 derecede başlıyor. Oyuna girince PC donuyor reset atmam gerekiyor. Termal macun yeni PC'yi yeni topladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı