Ryzen 5600 işlemci ve 2060S için güç kaynağı önerisi

Bütçe
1500

Secmecetv

Decapat
Yer
Gelibolu
RAM
16 gb
İşlemci
5600
Merhaba arkadaşlar, sistemimde yaşadığım bazı problemlerden dolayı sıkıntının güç kaynağında olabileceğine kanaat getirdim. Oyun oynarken klavye fare gibi donanımların gücünün kesilmesi ve tüm USB girişleri dolu. Eskiden kullandıgım AMD ekran kartında sürekli wattmam hatası almam (güç kaynağından olduğunu yeni öğrendim) sistemin şu şekilde;

Ryzen 5 5600 işlemci.
2060S ekran kartı.
Kasa içinde 6 tane fan.

Şu anda üzerinde 550W PSU var ve bunu yükseltmek istiyorum. Bu sisteme en az 750W veya üzeri güç kaynağı almayı düşünüyorum. Bütçem 1500 TL. Saygıdeğer arkadaşlarımdan önerilerinizi bekliyorum hepinizi çok seviyorum iyi günler.

Yarı modüler ve kaliteli olan bu güç kaynağını öneririm. Ben de 5600 ve RTX 2060 kullanıyorum ve 650W değerindeki bir güç kaynağı fazlaca yetiyor.

500 TL ekleyip 750 liği seçebilirsiniz ama 600 her türlü yeterli olacaktır 750 yi kendim kullanıyorum kaliteli bir PSU ileri donukluk açısından almanızı tavsiye ederim 750ligi

Yarı modüler ve kaliteli olan bu güç kaynağını öneririm. Ben de 5600 ve RTX 2060 kullanıyorum ve 650W değerindeki bir güç kaynağı fazlaca yetiyor.

Ürün o kadar güzel duruyor ki gel beni al diyo. Çok teşekkür ederim ama almışken yüksek olmasını istiyorum. Güç kaynakları ile ilgili küçük bi araştırma yaptım yahu neler dönüyor bu ürün üzerinden. Sahte güç veren mi dersin sahte etiket basan mı dersin neler neler. Belki benim alacağım 750w önerdiğin 650w den düşük olabilir öyle ihtimal bile varmış 😂

500 TL ekleyip 750 liği seçebilirsiniz ama 600 her türlü yeterli olacaktır 750 yi kendim kullanıyorum kaliteli bir PSU ileri donukluk açısından almanızı tavsiye ederim 750ligi
Tavsiyeleriniz için çok saolun dediğiniz gibi hem ileri dönük olmasından hem kalitesinden dolayı 500 daha koyulabilir. Maaş yatınca buradan çıkan kararla alcam malzemeyi

Geri
Yukarı