Ryzen 5600 işlemci ve 2060S için güç kaynağı önerisi

Bütçe
1500
Böyle hesaplayarak varılmaz o işe o zaman 400W PSU alayım 6700XT'ye nasıl mantıklı mı :D
Ben de bunun öncesinde 650W değerinde bir güç kaynağı önerdim zaten. Ne kadar boş bir yorum.

Ben de bunun öncesinde 650W değerinde bir güç kaynağı önerdim zaten. Ne kadar boş bir yorum.

Hesaplayınca 400W çıkmaz diyorsunuz 650W önerdim diyorsunuz siteye girip habire watt hesaplayıp oyun mu oynasın sayfada onu anlamadım. Önerilen neyse onun altına düşmemek gerekiyor bu adamlarında bir bildiği var sonuçta. Sonra WattMan WattMan AMD çöp deyip duruyor herkes sosyalde bende buna tutuluyorum :D

650de iş görür ama bi tık üstüde hemde arkadaşın önerdiği güç kaynağı süper yemede yanında yat misali

Hesaplayınca 400W çıkmaz diyorsunuz 650W önerdim diyorsunuz siteye girip habire watt hesaplayıp oyun mu oynasın sayfada onu anlamadım. Önerilen neyse onun altına düşmemek gerekiyor bu adamlarında bir bildiği var sonuçta. Sonra WattMan WattMan AMD çöp deyip duruyor herkes sosyalde bende buna tutuluyorum :D
Bilmeden bende dedim ama sonradan öğrendim ki önerilen güç kaynağının üstünde güç çekebiliyor ekran kartların😂

Bu mantığa göre herkes 1000W PSU almalı yani? Techpowerup, Guru3D falan gereksiz yere güç tüketimi ölçümü yapıyor? WattMan'ı sadece PSU üzerinden ele alamazsınız. Sistemdeki x bir tutarsızlıktan dolayı oluşabilir.

Bimeden bende dedim ama sonradan öğrendim ki önerilen güç kaynağının üstünde güç çekebiliyor ekran kartların😂
Peak değeri neyse onun üstüne çıkamaz.

Bu mantığa göre herkes 1000W PSU almalı yani? TechPowerUp, guru3D falan gereksiz yere güç tüketimi ölçümü yapıyor? WattMan'ı sadece PSU üzerinden ele alamazsınız. Sistemdeki X bir tutarsızlıktan dolayı oluşabilir.

Peak değeri neyse onun üstüne çıkamaz.

Hangi mantığa göre anlamadım? 4090 kullanıp da 650W almayacaksın herhalde? Önerilen neyse onu alın diyoruz stabil bir sistem çalışması için. Sadece PSU üzerinden ele almıyorum ama başında PSU gelir diye düşünüyorum.

Hangi mantığa göre anlamadım? 4090 kullanıp da 650W almayacaksın herhalde? Önerilen neyse onu alın diyoruz stabil bir sistem çalışması için. Sadece PSU üzerinden ele almıyorum ama başında PSU gelir diye düşünüyorum.
Şu mantığa göre: Bir sistemin tüketeceği güç miktarı bellidir. Bunu inceleme kanalları test eder ve yayınlar. Aynı şeyi Technopat incelemelerinde de görürsünüz. Bunun temeli amacı sistemimizde bulunan güç kaynakları için zemin hazırlamaktır.

E bu AMD, Nvidia niye şu kadar W değeri öneriyor? Temel amacı PSU sattırmak. Ekran kartlarının sistemde ilişki dahilinde olacağı tek bileşen güç kaynağıdır ve bu piyasa için bol keseden W değeri önerirler. 550W güç kaynakları neden hala üretiliyor o zaman? Herkes 750W üretsin? Yani öyle bir mantık yok.

Şu mantığa göre: Bir sistemin tüketeceği güç miktarı bellidir. Bunu inceleme kanalları test eder ve yayınlar. Aynı şeyi Technopat incelemelerinde de görürsünüz. Bunun temeli amacı sistemimizde bulunan güç kaynakları için zemin hazırlamaktır.

E bu AMD, NVIDIA niye şu kadar W değeri öneriyor? Temel amacı PSU sattırmak. Ekran kartlarının sistemde ilişki dahilinde olacağı tek bileşen güç kaynağıdır ve bu piyasa için bol keseden W değeri önerirler. 550W güç kaynakları neden hala üretiliyor o zaman? Herkes 750W üretsin? Yani öyle bir mantık yok.

İlişki dahilinde olduğu tek bileşen PSU mu sam teknolojisi falan yalan o zaman :D güç kaynağını sattırmak içinse satan adamlar sitelerine neden watt hesaplayıcı koyuyor bol keseden atsın ekran kartı satan adam sattırmak istiyorda PSU satan adam mı satmak istemiyor çok saçma bir bakış açısı. Her zaman bu tür rekabetler bu tür piyasalarda olur ama PSU olayı sistemin kalbi hafife alınmayacak tek parça.

İlişki dahilinde olduğu tek bileşen PSU mu sam teknolojisi falan yalan o zaman :D güç kaynağını sattırmak içinse satan adamlar sitelerine neden watt hesaplayıcı koyuyor bol keseden atsın ekran kartı satan adam sattırmak istiyorda PSU satan adam mı satmak istemiyor çok saçma bir bakış açısı. Her zaman bu tür rekabetler bu tür piyasalarda olur ama PSU olayı sistemin kalbi hafife alınmayacak tek parça.
SAM işin yazalım tarafı ve performansa etkisi son derece düşük. Sistemde açmadan ekran kartını kullanabilirsiniz. Takın sisteme gerekli olanın altında bir 300W PSU bakalım ne oluyor? Sizin mantığınıza göre yukarıda belirttiğim ve Technopat dahil tüm kanallar boş iş yapıyor. AMD ve Nvidia ne derse o olacak? Sistemin peak tüketimi 450W. 550W ROG sahibiyim. Ama 650W ROG almalıyım? Bu size mantıklı geliyorsa bir şey bilmiyorsunuz demektir.

o sistemin önerisi 550 zaten 6600 de :D 650 almanıza gerek yok :D
SAM işin yazalım tarafı ve performansa etkisi son derece düşük. Sistemde açmadan ekran kartını kullanabilirsiniz. Takın sisteme gerekli olanın altında bir 300W PSU bakalım ne oluyor? Sizin mantığınıza göre yukarıda belirttiğim ve Technopat dahil tüm kanallar boş iş yapıyor. AMD ve Nvidia ne derse o olacak? Sistemin peak tüketimi 450W. 550W ROG sahibiyim. Ama 650W ROG almalıyım? Bu size mantıklı geliyorsa bir şey bilmiyorsunuz demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı