Ryzen 5600X sistem donuyor

SirDexter

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Gıgabyte 3200mhz 16gbram ddr4 memory
Ekran kartı
AMD RadeonRx6600
Anakart
B450M-H
İşlemci
AMDRyzen5600X
Selam cümleten dostlar,

Son iki gündür PC LoL oynarken (2. ekranda bir video açık) bir anda donuyor ve kasadan reset tuşuna basıp yeniden bşlatıyorum. Tam olarak problem neden kaynaklanıyor olabilir?

Kasa 6 aylık - işlemci AMD Ryzen 5600X (stok fan ile çalışıyor) boşta iken 50 - 60 derece arası anlık olarak. Oyuna girdiğimde LoL-Valorant sıcaklık 79 - 85 derece arası gidip geliyor. 2. ekranda bir şeyler hep açık onu belirteyim.

Son olarak bu donma reset atmadan düzelmiyor bir anda kilitlenme gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba,

İşlemci sıcaklığın normalin bir tık üstünde gibi gözüküyor kaliteli bir termal macun ile değiştirebilirsin (Termal macun sürmeyi bilmiyorsanız hiç ellemeyin derim)

Bilgisayarınızı kaliteli bir antivirüs ile tam tarama yapmanızı öneririm.

Deneyin sonucu yazarsınız :)

Öncelikle merhaba,

İşlemci sıcaklığın normalin bir tık üstünde gibi gözüküyor kaliteli bir termal macun ile değiştirebilirsin (Termal macun sürmeyi bilmiyorsanız hiç ellemeyin derim)

Bilgisayarınızı kaliteli bir antivirüs ile tam tarama yapmanızı öneririm.

Deneyin sonucu yazarsınız :)

Merhabalar hocam,

Hali hazırda kaspersky total security 365 günlük sürümü var bende taramayı yaptım bir problem çıkmadı

Kasayı toplarken bu ürünü tercih etmiştik. Bundan ötürü olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

''Cooler Master MasterBox TD500 650W 80+ ARGB Tempered Glass Siyah USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa''

PSU sorunu gibi. OCCT yazılımı ile Power testi yapın.

Peki hocam deneyip sonucu buraya paylaşacağım

Hocam,cesitli programlarla parcalarinizin sağlığıni test edin
Remzi hocam çok anlamıyorum program adı verir misiniz sizden ricam.

Tamam hocam teşekkürler. Yukarıda bi hocamızın OCCT linki üzerinden programı indirdim. 30:00 dakikalık bi işlem yapıyor onun sonuçlarını buraya paylaşayım.

@Remzi53 @Emir M. Sayın hocalarımm yarım saat süresi bitti öyle iki görsel atıyorum pek anlamıyorum inanın bi sorun gözüküyor mu ?

Dosya Ekleri

• TEST.png
    TEST.png
    210,4 KB · Görüntüleme: 12
  • Test2.png
    Test2.png
    140,9 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Tamam hocam teşekkürler. Yukarıda bir hocamızın OCCT linki üzerinden programı indirdim. 30:00 dakikalık bir işlem yapıyor onun sonuçlarını buraya paylaşayım.

@Remzi53 @Emir M. Sayın hocalarımm yarım saat süresi bitti öyle iki görsel atıyorum pek anlamıyorum inanın bir sorun gözüküyor mu?

Test esnasında sistemde herhangi bir donma, reset atma, kapanma, siyah ekran gibi sorun olmuyorsa şimdilik PSU'yu eleyebiliriz. Depolama birimi olarak ne kullanıyorsunuz? Disk sorunu da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı