Ryzen 5900X için 5000 TL Sıvı soğutma önerisi

tRpSanctuary

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi Ryzen 5900x için sıvı soğutma önerisi yapar mısınız? Rica ediyorum 3-5 derece daha az sıcaklık olacak diye kronik veya kalitesiz olup çok iyi soğutan soğutucuları önermeyin. 2021 yılında forumdan pc topladığımda silverstone pf360 önerildi 10 ay kullandım sorun çıkardı araştırdım baktım ki kronikmiş. Hem kalite hem soğutma dengesinde bir ürün istiyorum. Bu arada kasam full rgbli olduğu için pompa dahil rgbli olması gerekiyor. Mümkünse 360mm. Eğer "bunun 240mm olanı da iş görür" derseniz 240da olur. Bütçe 5000. Roglar çok kaliteli ancak bütçemi aşıyor.

Hiç bilmeden birkaç gözüme çarpanı da paylaşayım bilen arkadaşlar bilgilendirirse mutlu olurum.

Bilmediğim bir marka hocam teşekkürler öneriniz için ancak kalitesi nasıldır? Asusla veya Corsaire kıyasla mesela.

@tRpSanctuary Kaliteli bir model, Arctic LF 360'a denk bir soğutucu.
Arctic de sevmediğim soğutuculardan. Çok iyi soğutuyor orası doğru ancak genelde kullanıcılar kısa bir süre sonra fanlarının gereksiz ses yapmaya başladığını söylüyor. Bu modelin fanlarında rgb yok acaba başka öneriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı