Ryzen 6800h vs i7 12700h laptop

Bütçe
30000
Mux switch, işlemcinin içindeki GPU'yu etkisiz hale getirip, laptopun sadece RTX 3060'ı kullanmasını sağlar. Bu özellik de her laptopta yok.

Bendeki model bu ve DDR5:

benimki ile ekran hz farkı var bir de ssd farkı var bu fiyat farkı normal mi hocam? benim gönderdiğimin daha ucuz olmasının sebebi nedir acaba?
Trendyol'dan alırsanız aradaki farka değer, DDR5 RAM'leri 15.6 bana küçük gelmiyor eski laptoplara nazaran artık çerçeveler küçüldüğü için ama bu kişiden kişiye değişir. MUX dahili veya harici grafik birimini devre dışı bırakıp performansi veya pil ömrünü arttirmaya yarıyor, performans olarak asıl etkisi Valorant, CS:GO gibi CPU based oyunlarda var, aynı şekilde pil ömrünude 3060'i devre dışı bırakıp bayağı arttirabiliyor.
hocam bu modele ddr4 takılamaz dimi açıklamaya yanlış yazmışlardır sanırım. bir de 266 kasa ile 267 kasa arasındaki fark nedir ? (model numarası)
İşlemci olarak i7 daha iyi ancak ASUS sistemi almanız daha sağlıklı olur. İşinizi garantiye almış olursunuz HP markasına güvenemiyorum.
teşekkür ederim hocam

Benimki ile ekran Hz farkı var bir de SSD farkı var bu fiyat farkı normal mi hocam? Benim gönderdiğimin daha ucuz olmasının sebebi nedir acaba?

Hocam bu modele DDR4 takılamaz değil mi açıklamaya yanlış yazmışlardır sanırım. Bir de 266 kasa ile 267 kasa arasındaki fark nedir? (model numarası)

Teşekkür ederim hocam.

DDR4 olarak gelen modeli yok diye biliyorum DDR5 sistemede DDR4 takılmaz, muhtemelen RAM'lerin kanalı farklıdır biri çift biri tek kanal olabilir.

benimki ile ekran hz farkı var bir de ssd farkı var bu fiyat farkı normal mi hocam? benim gönderdiğimin daha ucuz olmasının sebebi nedir acaba?
Sizin gönderdiğiniz 300Hz ama Full HD(1920x1080) bir panele sahip ve SSD'si daha küçük dediğiniz gibi.

Bendeki modelde 2K(2560x1440, 165Hz) ekran var ve SSD'si büyük. Fiyat farkı bundan sanırım.

Bu arada şimdi gördüm:

Sizin gönderdiğiniz 300Hz ama Full HD(1920x1080) bir panele sahip ve SSD'si daha küçük dediğiniz gibi.

Bendeki modelde 2K(2560x1440, 165Hz) ekran var ve SSD'si büyük. Fiyat farkı bundan sanırım.

Bu arada şimdi gördüm:

Bu arada şimdi gördüm:

hocam eke koyduğunuz da 2k ekran ve 1tb ssd var. tercihim bu olacak sanırım fakat rami 2x8 mi 1x16 mı bir de vatanla konuştum teşhir ürünüymüş bir sıkıntısı sakıncası olur mu ?

hocam eke koyduğunuz da 2k ekran ve 1tb ssd var. tercihim bu olacak sanırım fakat rami 2x8 mi 1x16 mı bir de vatanla konuştum teşhir ürünüymüş bir sıkıntısı sakıncası olur mu ?
Ram 1x16GB olarak biliyorum.

Teşhir ürünü konusuna gelirsek, sizin adınıza ben birşey söyleyemem. Tamamen şahsi bir tercih.

Ram 1x16GB olarak biliyorum.

Teşhir ürünü konusuna gelirsek, sizin adınıza ben birşey söyleyemem. Tamamen şahsi bir tercih.
@Azuha Hocam sizin cihazınızdan aldım. 2k ekranı olandan. Henüz sipariş geçtim. Birkaç güne elime ulaşır. Cihazı halihazırda kullanan birisi olduğunuz için sizinle iletişime geçmek isterim. Birkaç sorum olacak. İnstagramdan iletisime geçme şansınız var mı veya siz de adresinizi verebilirsiniz. @deniztuncerz

@Azuha Hocam sizin cihazınızdan aldım. 2k ekranı olandan. Henüz sipariş geçtim. Birkaç güne elime ulaşır. Cihazı halihazırda kullanan birisi olduğunuz için sizinle iletişime geçmek isterim. Birkaç sorum olacak. İnstagramdan iletisime geçme şansınız var mı veya siz de adresinizi verebilirsiniz. @deniztuncerz
Instagram pek kullanmıyorum, buranın mesaj sistemini kullanabilirsiniz.

Ben de arıyorum da bulamadım galiba.

Aslında bu konu üstünden konuşursak, diğer bu laptopu almak isteyen arkadaşlar için de bilgilendirici olur. Ben araştırırken böyle konu pek bulamamıştım.
@Azuha
hocam windows 10 pro kuracağım bende keyi olduğu için. Bazıları W10 da driver sorunu yaşamış falan W11 kurun diyolardı. sen hangisini kurdun ve sorun yaşadın mı?
Kurduktan sonra hangi ayarları yapmam lazım? fan için olsun diğer sistem ayarları olsun ne tavsiye edersin?
Kurduktan sonra hangi asus programlarını kullanmam lazım? bir de touchpadde numpad var mı ?
Kaç aydır kullanıyorsunuz ve genel anlamda herhqngi bir konuda sizi rahatsız eden bir durum oldu mu ?
Vakit ayırıp cevap verirseniz çok minnettar kalırım simdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı