Ryzen 7 1700 Render Sistem Tavsiyesi

ismailatak

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı
Başlıkta da belirttiğim gibi tavsiyelere ihtiyacım var.
Bütçem 4600TL +-100TL oynayabilir.

Bilgisayar %85 iş amaçlı, %15 oyun amaçlı kullanılacaktır.

Elimde olan parça;
MSI RX 460 2GB (Yaklaşık 2 ay önce alındı ve hiç kullanılmadı, satabilirimde.)

Alınacak parçalar; (Fiyatlar ortalama alındı.)
AMD Ryzen 7 1700 --> 1420TL
Asus Prime B350 Plus --> 430TL (Tavsiyelere açığım)
Corsair Vengeance DDR4 3000MHz 2x8GB RAM --> 650TL
Samsung 250GB 960 Evo M.2 SSD --> 550TL
Aerocool AERO 800 750W Kasa + PSU --> 450TL
+ HDD'de kararsız kaldım, şu anda 1TB çok fazlası ile yetecektir diye düşünüyorum. Hem elimde 1TB taşınabilir HDD'de mevcut. Acaba HDD almasam M.2 SSD'yi 500GB mı alsam diyorum ?
Ve geldik şu anda en önemlisi olan monitöre.
Elimde ki monitör baya bi eski, 7-8 senelik var sanirim.( Maşallah daha taş gibi :LOL: )
Ve yaklaşık 1 sene sonra 2. bir monitör almayı düşünüyorum. (RX 460'ı kullanıyor olursam onuda yükseltirim. Ama AMD serisinden giderim veyahut NVIDIA şu anda kararsızım.)

Almayı düşündüğüm monitör;
AOC E2770SH 27"(800TL) veya Viewsonic VX2457 24"(680TL) şimdilik 1 tane monitör alınacak.
Tavsiyelerede açığım küçük monitör aramıyorum. Bu fiyatlar aralığında minimum 23 inch olması daha iyi olur.
+LG marka olmasin.

Yardim edenlere şimdiden teşekkürler.(y)

Sistem iyi olmuş. %15 oyun amaçlı kullanılacaksa bence RX 460 işini fazlasıyla görür. Ekran kartına yatırım yapma boşuna. -Ultra takıntık yoksa tabii- HDD olarak 1 TB Toshiba P300 alabilirsin. Monitör olarak RX 460 kullanacaksan VX2457 alabilirsin.

İş amaçlı video işleme gibi işlemler ise monitör olarak VX2476 öneririm. En azından IPS bir monitör tercih edin.

Sistem gayet iyi, kendinizce olmuş. Kasa ve PSU tercihini ayrı yapmanı öneririm. Zira 750W hem fazla hem de büyük ihtimalle rengarenk kablolu bir PSU gelir. Ben Thermaltake SmartPower 530W ve gönlünüzce bir kasa seçmenizden yanayım.

@Jira ve @Lactuca yorumlarınız tesekkurler.
Peki birşey sorsam.
Ileride çift monitör kullanıcam yuksek bir ihtimal. Simdi RX 460 olduğuna göre ilk önce Freesync bir monitör alip, ikinci monitoru IPS bir monitör alsam nasıl olur. Herhangi bir sorun yasarmiyim ? Hem Freesync hem IPS monitör uyumluluk gibi sorunu olur mu ? Yada direk 2 IPS monitör mu alinmali ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı