Ryzen 7 1700 ile Render Amaçlı PC Toplama

Bay Kefren

Hectopat
Daha fazla  
Bir zamandır arastırıyorum ama çok fazla bilgi olduğundan bulmak bazen zor olabiliyor. Belki daha önce sorulmuştur. Ama ben bulamadığım için tekrardan soracağım.

Bir sistem toplamak istiyorum ve bu sistemin yegane amaci render üzerine kurulu olacak. Video editleme. (Çoğunlukla Adode'nin programlarıyla çalışacağım)

Sistemin bazı parçaları şu şekilde olacak şekilde monitor dahil 7.500 TL bütçe ile bir PC önerebilir misiniz ?

1. İslemci Ryzen 7 1700
2.Anakart Asus X370 Prime Pro düşünüyorum (Önerilere açığım)
3. Kasa Aerocool DS200
4. SDD olarak Samsung 960 Evo 250 GB M.2

Diger seylerle bir sistem önerebilir misiniz ?

Kasa olarak Corsair Crystal 460x alınabilir
Ekran Kartı olarak render amaçlı düşünüyorsanız Asus strix RX580 8GB öneririm
Harddisk; Seagate barracuda
Benq XL 2411
PSU Corsair RM750x

Arkadas yukarida monitor dahil 7.500 tl demis ama sistemin toplami 9500 civari oluyor.

Benin tavsiyem nvidia geforce 1060 6gb almaniz.

Corsair 16gb (2x8 gb) 3200 almanizi oneririm.

Hocam ben teknobiyotikten sizin onerdiginiz sistemi toplamaya çalıştım. 8 bini geçiyor.

Ama orası o kadar önemli değil. Sormak istediğim asıl soru şu :

Adobe programları için ekran kartı karşılaştırılmasında hangisi daha önplana çıkar ? (Rx570 ya da 580 ile Nvidia nın 10xx serileri arasında)

Maximum 2K çözünürlüklü video editleri için olmazsa olmaz olan o süreyi ne kadar etkiler

Sectiginiz bilesenler kaliteli.
Ek olarak Corsair/ Kingston DDR4 16 GB (2x8) 3200/3000 MHZ RAM alabilirsiniz. PSU olarak Cooler Master Masterwatt Lite 600 alabilirsiniz. Ekran karti olarak Render amacli bir fikrim yok onu baskasina danismalisiniz.

Tesekkurler öneri için..

Ben corsair 16 gb 3200 mhz dusunuyorum zaten..

Kafama takılan zaten o soru var.. Render amaçlı ekran kartı tercihi insallah bir arkadaş buna cevap verebilir

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı