Ryzen 7 1700X Render sistemi toplama

Bence sinerjiden siparişi geç, Vatan ile gerçekten uğraşma.
Galiba heyecandan güç kaynağı koymayı unuttunuz :). Ayrıca monitör olarak HP 24ES T3M78AA 24" Full HD LED Monitör LED HP öneririm. 7 ms tepki süresi yüksek ama asıl amacım oyun demediniz(Ayrıca e spor oyuncusu değilseniz çok da sıkıntı olmaz):). Render ve montaj için harika bir monitör. Renkleri çok canlı gösteriyor. Tavsiye ederim.

Güç kaynağı kasanın içinde mevcutmuş 650 W .Monitörü önerin için sağol renkler önemli :D

Güç kaynağı kasanın içinde mevcutmuş 650 W .Monitörü önerin için sağol renkler önemli :D
Yani gözlerimde bir sorun yok diye biliyorum:). Orada sadece kasa ismi yazıyor.46 dolar ile kasa ve güç kaynağı birlikte Everest marka bile bulamayız. Galiba sizin koymak istediğiniz kasa bu http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-z3-plus-600le-600w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa.html. Yanlışlık olmuş. Ayrıca monitör güzeldir. Şiddetle tavsiye ederim ve monitörü alırken ölü piksel testi yaptırmayı unutmayın. Hayırlı olsun şimdiden.

Galiba heyecandan güç kaynağı koymayı unuttunuz :). Ayrıca monitör olarak HP 24ES T3M78AA 24" Full HD LED Monitör LED HP öneririm. 7 ms tepki süresi yüksek ama asıl amacım oyun demediniz(Ayrıca e spor oyuncusu değilseniz çok da sıkıntı olmaz):). Render ve montaj için harika bir monitör. Renkleri çok canlı gösteriyor. Tavsiye ederim.
Önerdiğin monitörün bir özelliği yok. Neden önerdiniz? Bildiğimiz LED monitör. IPS olsa anlarımda 7MS'yi.

Önerdiğin monitörün bir özelliği yok. Neden önerdiniz? Bildiğimiz LED monitör. IPS olsa anlarımda 7MS'yi.
Pardon benim hatam. Keşke Hepsiburada sitesinden link atasaydım, orada daha detaylı anlatılmış özellikler. Önerdiğim monitör zaten IPS olan bir monitör. Tepki süresi de zaten bundan kaynaklanıyor. Ayrıca monitör büyük. Gerçekten büyüklüğüne göre de bence çok zarif ve yakışıklı duruyor. Renkleri inanılmaz canlı ve güzel gösteriyor. Renk karmaşası yok, her şey çok güzel ayırt ediliyor. Ve çok ince. Gerçekten abartmıyorum bir telefon kadar ince neredeyse. Ve en önemlisi. Bunların hepsi gerçek gözlerle görülmüş ve deneyim edinilmiştir. Bence bu monitör Render için gerçekten biçilmiş kaftan. Ama sizin bu fiyatta daha iyi önerileriniz varsa belirtin. Arkadaş için en yararlı olanı belirlemeye çalışalım. Eğer arkadaşın amacı oyunsa evet gerçekten çok yanlış bir monitör önermişim.

Son düzenleme:
Yani gözlerimde bir sorun yok diye biliyorum:). Orada sadece kasa ismi yazıyor.46 dolar ile kasa ve güç kaynağı birlikte Everest marka bile bulamayız. Galiba sizin koymak istediğiniz kasa bu ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA. Yanlışlık olmuş. Ayrıca monitör güzeldir. Şiddetle tavsiye ederim ve monitörü alırken ölü piksel testi yaptırmayı unutmayın. Hayırlı olsun şimdiden.
Pardon benim hatam sinerjide o kasa yokmuş o yuzden yanlışlıkla onu seçmişim :D

Değerli yorumların için teşekkür ederim birkaç sorum olacak (selam verdik borçlu çıktık diyebilirsin sorularım biraz fazla :D)

1. Seçtiğim ekran kartı yeterlimidir ?
2. Daha öncesinde render aldınmı bilmiyorum ama örnek olarak i5 4 çekirdek işlemcili bir bilgisayarda render penceresinde aynı anda 4 kare işlem yaparken i7 8 çekirdek işlemcide 8 adet kare işlem yapıyor.

Ryzen 7 ve Ryzen 5 i karşılaştıracak olursak Ryzen 5te 6 core 12 threads varken Ryzen 7 de 8 core 16 threads var. Yani Ryzen 5 te 12 işlem karesi Ryzen 7de ise 16 kare aynı anda işlem yapabilecek .

Sonuç olarak Ryzen 7de 4 kare aynı anda fazladan işlem yapabilecek yani i5 yerine i7 işlemci seçmek gibi yanlış düşünüyorsam düzeltin lütfen .
3.Şuan kullandığım bilgisayar msı ge 60 8gb1300 mh ram kullanıyorum ve ekran kartıda gtx 660 m ve yüksek poligonlu modellemelerde bile ufak kasılmalar dışında yeterli oluyor ama 16 gb 3000mh kullanmakta fayda var ama 32 GB ın benim için fazla olacağını düşünüyorum

Dostum çok iyi bir sistem olmuş gerçekten ancak monitör yok. Monitör eklediğimizi varsayarsak mecburen yine işlemci 1700x veya 1700'e düşecektir muhtemelen.
Yok dostum elbetteki 4 kare fazlasi için R7 seçiyorsunuz ama 1600x ise 12 kare çiziyor aradaki fiyat farkı ile başka parçalar alabilirsiniz diye söylemiştim. Ekran kartı olarak GTX 1060 6GB modeli baya iş görecektir. Tabi para sizin karar sizin. Ama 16 GB 3000 MHZ RAM iyi olacaktır.

Yok dostum elbetteki 4 kare fazlasi için R7 seçiyorsunuz ama 1600x ise 12 kare çiziyor aradaki fiyat farkı ile başka parçalar alabilirsiniz diye söylemiştim. Ekran kartı olarak GTX 1060 6GB modeli baya iş görecektir. Tabi para sizin karar sizin. Ama 16 GB 3000 MHZ RAM iyi olacaktır.

Dostum GPU ile render alınabiliyormu (RT dışında) bildiğim kadarıyla GPU renderı bittiğinde çok kaliteli olmuyor ,karıncalı bir görüntü oluşuyor eş zamanlı değişimler için RT gerçekten çok iyi ama final renderi daha önemli bana göre .Gerçi Gpu ile final renderi alınabiliyor olsaydı bu seferde Gpu yu yüksek tutup CPU yu kısmaya çalışacaktım ,sonuçta CPU ve GPU aynı anda render almanın bir manası yok bu yuzden işlemciye abanmak lazım bence :D

Tekrar merhaba arkadaşlar Dün bilgisayarı aldım hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Kısa süre sonra render testi sonuçlarını paylaşacağım..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı