Ryzen 7 1700 sisteme anakart ve RAM önerisi

Laniakeea

Kilopat
Daha fazla  
Bugün toplayacağım sistemin aşağıdaki parçalarını sipariş etmiş bulunmaktayım.

• Ryzen 7 1700
  • MSI GTX 1050Ti OC 4GB
  • 120GB WD SSD
  • Kasa
  • 500W FSP 80+ PSU

Sorum şu, ben bu sisteme aşağıdaki RAM'i ve anakartı almayı planlıyorum.

Sıkıntım uyumluluk, OC ve RAM'lerin MHz değerleri konusunda:

Ryzen'in hâlâ RAM'ler için built-in modları olmadığını duydum, ne kadar doğru bilemem, 3000 MHz kullanma konusunda sıkıntı çıkar mı, kolay olur mu?

İkinci olarak, bu işlemci 3.7 GHz değerine kadar OC vaat ediyor. Bu işlerden pek anlamam, kolay şekilde kullanabilir miyim? Ryzen'in bu iş için Windows platformunda Master yazılımı var, buradan mı yapmalıyım yoksa BIOS'tan mı?

Son olarak ilerde sisteme GTX 1060 alıp GTX 1050Ti kartımı ikinci PCI yuvasına takıp, iki monitör ile SLI olmadan kullanmayı planlıyorum, sıkıntı çıkarır mı ve PSU yeter mi?

Hepsine cevap verirseniz memnun olurum. Sistemde render yapılacağı için RAM'ler önemli. Başka önerileriniz olursa bu parçaların linkteki fiyatına yakın olarak seçip cevap yazmayı unutmayın, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kesinlikle ve kesinlikle X370 almalısın. Ram olarak -bence- en az 16 GB al. Bu arada BIOS'tan overclock yap. Yardımcı oluruz. :) Bu arada PSU hem 1060, hem de 1050Ti ekran kartını beslemeyebilir.

Hocam kesinlikle ve kesinlikle X370 almalısın. Ram olarak -bence- en az 16 GB al. Bu arada BIOS'tan overclock yap. Yardımcı oluruz. :) Bu arada PSU hem 1060, hem de 1050Ti ekran kartını beslemeyebilir.
Hocam bütçeden bayağı çıkmışsınız! :D
Çok sıkıntı olur mu X370? Ne katar, SLI ihtiyacım yok, 16GB RAM ilerde bir modül daha ekleyerek upgrade etmeyi planlıyorum, PSU bakıyorum şuan değiştireceğim :) Başka önerileriniz varsa yazmayı unutmayın.

Bugün toplayacağım sistemin aşağıdaki parçalarını sipariş etmiş bulunmaktayım.

• Ryzen 7 1700
  • MSI GTX 1050Ti OC 4GB
  • 120GB WD SSD
  • Kasa
  • 500W FSP 80+ PSU

Sorum şu, ben bu sisteme aşağıdaki RAM'i ve anakartı almayı planlıyorum.

Sıkıntım uyumluluk, OC ve RAM'lerin MHz değerleri konusunda:

Ryzen'in hâlâ RAM'ler için built-in modları olmadığını duydum, ne kadar doğru bilemem, 3000 MHz kullanma konusunda sıkıntı çıkar mı, kolay olur mu?

İkinci olarak, bu işlemci 3.7 GHz değerine kadar OC vaat ediyor. Bu işlerden pek anlamam, kolay şekilde kullanabilir miyim? Ryzen'in bu iş için Windows platformunda Master yazılımı var, buradan mı yapmalıyım yoksa BIOS'tan mı?

Son olarak ilerde sisteme GTX 1060 alıp GTX 1050Ti kartımı ikinci PCI yuvasına takıp, iki monitör ile SLI olmadan kullanmayı planlıyorum, sıkıntı çıkarır mı ve PSU yeter mi?

Hepsine cevap verirseniz memnun olurum. Sistemde render yapılacağı için RAM'ler önemli. Başka önerileriniz olursa bu parçaların linkteki fiyatına yakın olarak seçip cevap yazmayı unutmayın, iyi günler dilerim.
Tam denk geldi yardımcı olayım dedim.
Asus Prime B-350 Plus kullanıyorum kesinlikle almanı tavsiye ederim. Oldukça kullanışlı ve performansı yüksek bir kart fakat eğer overclock gibi işlerle uğraşacaksan X370 platformunda bir anakart sana daha yararlı olacaktır fakat eğer B-350 alacaksan sana tavsiyem budur.
Seçtiğin RAM de bende var fakat 2133mhz hızında çalışıyorlar. Dün gelen güncelleme ile 2400 yaptım. İlerleyen günlerde 3000mhz uyumlu olacaktır.

Asus Prime B-350 Plus kullanıyorum kesinlikle almanı tavsiye ederim. Oldukça kullanışlı ve performansı yüksek bir kart fakat eğer overclock gibi işlerle uğraşacaksan X370 platformunda bir anakart sana daha yararlı olacaktır fakat eğer B-350 alacaksan sana tavsiyem budur.
Seçtiğin RAM de bende var fakat 2133mhz hızında çalışıyorlar. Dün gelen güncelleme ile 2400 yaptım. İlerleyen günlerde 3000mhz uyumlu olacaktır.
Sağolun hocam [emoji16][emoji106]

Hocam yine update gibi yazıcam bunu ama bu RAM'lere baktım ASUS'un sitesinden fakat uyumluluk listesinde yoklar kendileri. Deli gibi mavi ekran alıyorum arada sizde de oluyor mu acaba? Cevap verirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı